Orzech promocje

Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim: Święto Tradycji i Rodzinnej Radości

Wczoraj 6 stycznia, ulicami Wielopola Skrzyńskiego, przeszedł barwny Orszak Trzech Króli, wzbudzając zachwyt i radość wśród mieszkańców gminy. Ta coroczna impreza, która jest już stałym punktem w kalendarzu, przyciągnęła liczne rodziny, tworząc niezapomnianą atmosferę świętowania i wspólnoty.

Dzień rozpoczął się Mszą Świętą w miejscowym kościele o godzinie 11, która zgromadziła wiernych z całej okolicy. Po nabożeństwie, uczestnicy orszaku, ubrani w barwne stroje, wyruszyli w procesji, przemierzając ulice miasta w kierunku Brzezin. Marsz zakończył się na Rynku, gdzie zgromadzeni mogli podziwiać finałowe uroczystości.

W tym roku Orszak Trzech Króli wyróżniał się nie tylko pięknymi strojami i dekoracjami, ale także niezwykłym entuzjazmem uczestników. Rodziny z dziećmi, mieszkańcy Wielopola i okolic zgromadzili się, aby wspólnie świętować, śpiewając kolędy i dzieląc się radością.

Szczególnym punktem wydarzenia był ciepły poczęstunek, który okazał się być doskonałym sposobem na ochłodę w zimowy dzień. Uczestnicy mogli posmakować pysznego bigosu, gorącej herbaty oraz tradycyjnych proziaków, co tylko podkreśliło lokalny charakter święta.

Warto również wspomnieć o kluczowej roli policjantów z ropczyckiej komendy oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zapewnili bezpieczeństwo i płynny przebieg wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia, która oddaje ducha wspólnoty i radości, jaką przynosi Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim.

zdjęcia: Krzysztof Rybski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x