Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Molestowanie seksualne w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie k. Kamionki

Personel ujawnił zdarzenie. 63-latek został już aresztowany.

63-letni Wiesław P. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ropczycach 12 sierpnia br., gdzie przedstawiono mu dwa zarzuty z art. 198 – seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby.

Ustalono, że 10 sierpnia br. w godzinach nocnych dwukrotnie wykorzystał seksualnie 71-letnią pensjonariuszkę. Miał on przyjść do pokoju pokrzywdzonej i doprowadzić ją do poddania się innym czynnościom seksualnym, poprzez między innymi całowanie i dotykanie w miejsca intymne. Jak wynika z relacji pracowników, sprawca w momencie dopuszczenia się molestowania był w stanie nietrzeźwości. 63-latek to także pensjonariusz DPS w Rudzie k. Kamionki

Wiesław P. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i twierdzi, że żadnej krzywdy pokrzywdzonej nie wyrządził. 63-latek był w przeszłości karany i odbywał długoletnią karę pozbawienia wolności za przestępstwa znęcania się.

Teraz sąd aresztował 63-latka na trzy miesiące. Tego chciał prokurator i sąd przychylił się do jego wniosku z uwagi na uzasadnione obawy wpływania na świadków.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat wiezienia – informuje prokurator Wojciech Przybyło z ropczyckiej prokuratury rejonowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x