Orzech promocje

Ogromny sukces i groźna kontuzja zawodniczki

Klub KS Marba Sędziszów Małopolski poinformował swoich fanów, że jest JEDYNYM zespołem w II Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2023/2024, który wygrał wszystkie mecze za 3 punkty, oddając przeciwniczkom zaledwie 1 seta.

Pierwsza runda obecnego sezonu wyglądała nadspodziewanie dobrze. Owszem przystępowaliśmy do niej w roli jednego z faworytów, ale nikt nie przypuszczał, że nasza przewaga będzie tak duża. Fakt, że zdobyliśmy komplet punktów, przegrywając raptem jednego seta mówi sam za siebie. Niestety naszą radość zmąciła poważna kontuzja Oli Bazan, która do końca sezonu wyłączyła naszą przyjmującą z gry. – Trener KS Marba Sędziszów Małopolski Maciej Leś (FB Klubu).

Historia zawodniczki

Aleksandra Bazan to pełna pasji i zaangażowania siatkarka Klubu Sportowego Marba Sędziszów Małopolski. Swoim poświęceniem i wzorowym podejściem do siatkówki dawała przykład koleżankom z drużyny jak i młodym, początkującym adeptkom akademii klubowej. Ten sezon miał być przełomowy. Ola wypracowała najlepszą formę w swojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką, była kluczowym elementem drużyny, która walczy o awans do upragnionej I ligi. Dokładnie miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia podczas meczu z wiceliderem, po kapitalnym ataku Ola doznała poważnej kontuzji kolana. Diagnoza nie pozostawiła złudzeń. Doszło do wgniecenia kości udowej, która podczas upadku wyskoczyła ze stawu i wracając uderzyła drugą kość, wgniatając ją. Potrzebna jest rekonstrukcja kości oraz rekonstrukcja zerwanych więzadeł, krzyżowego przedniego oraz pobocznego piszczelowego. Tak duże zniszczenia powodują, że tylko jeden lekarz w Polsce może podjąć się operacji ratującej staw kolanowy Oli, co wyklucza skorzystanie z NFZ-u z uwagi na skomplikowany i zawiły proces przygotowania materiałów do rekonstrukcji kolana. – informacja ze strony zbiórki.

Można pomóc wpłacając na kosztowną operację. Link do zbiórki TUTAJ.

Dziś mecz !!!

A już dziś zapraszamy was na mecz towarzyski o godzinie 18:00 a hali sportowej ul. Ks Maciąga. Szczegóły na plakacie.