Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Święto Plonów w Gliniku – Dożynki Gminy Wielopole Skrzyńskie

3 września 2023 roku w Gliniku obyły się Dożynki Gminne. Święto dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji rolników, którą odprawiono w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku. Po zakończonym nabożeństwie barwny korowód przemaszerował na plac obok Filii Ośrodka Kultury, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości.

Jednym z punktów wydarzenia była prezentacja grup wieńcowych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie. Wójta Gminy wręczył chleby wypieczone z tegorocznego zboża w dowód wdzięczności osobom, które aktywnie wspierają rozwój Gminy Wielopole Skrzyńskie. Święto plonów to także okazja do podziękowania i uhonorowania ciężkiej pracy rolników. W związku z powyższym Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie wystąpił z wnioskiem o nadanie odznaczeń Podkarpackiej Izby Rolniczej im. Św. Izydora Oracza dla 3 rolników z sołectwa Glinik.

Podczas uroczystości Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Sobolewski przekazał nagrodę okolicznościową z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 15 tyś. zł na rzecz Orkiestry Dętej z Brzezin.

Nie zabrakło również pięknych występów artystycznych, a także atrakcji dla dzieci i dorosłych.

zdjęcia FB Marek Tęczar

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x