Orzech promocje

Ziemniaki, proziaki i muzyka – tak wyglądał miniony weekend w Gminie Ostrów

W miniony weekend w dniach 8-9 września w miejscowości Ocieka odbyły się dwudniowe obchody święta „Zimnioka i Prozioka”. Wydarzenie to przyciągnęło mieszkańców gminy oraz sąsiednich miejscowości.

W sobotę wieczorem goście mogli skosztować pieczonych ziemniaków i placków ziemniaczanych przygotowanych przez Koło Gospodyń W Ociece. Była również zabawa taneczna.

W niedzielę wystąpili ZPiT „Wrzos”, Kapela Kurasie oraz ZPiT “Wielopolanie” z kapelą „Wielopolka”. Można było spróbować tradycyjnych proziaków z różnymi dodatkami oraz pysznej kapusty ziemniaczanej przygotowanej przez KGW z Ocieki. Nie obyło się też bez pieczonych ziemniaków, które piekł Radny Rady Gminy z sołectwa Ocieka. Oprócz tego również KGW ze Zdżar, Woli Ocieckiej i Blizny miało swoje stoiska, gdzie można było spróbować m.in. swojskiego chleba ze smalcem lub serem oraz różnego rodzaju ciast i przekąsek.

Na zwiedzających czekało stoisko Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka. Była także wystawa historyczna przedstawiająca część znalezisk historycznych, które zostały odnalezione w regionie oraz dawne przedmioty codzinnego użytku. Dla dzieci przygotowano także atrakcje atrakcje.

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x