Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejne wsparcie dla placówek medycznych i oświatowych

W czasie epidemii koronawirusa jednostki medyczne i oświatowe w naszym powiecie mogą liczyć na wsparcie z różnych stron – o czym często pisaliśmy. Tym razem to Stowarzyszenie Młodzi Aktywni wsparło ropczycki ZOZ , a radni z klubu Samorząd i Gospodarka zakupili termometry dla placówek oświatowych.

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni zorganizowali akcję pod nazwą #wspierammedyków. Dzięki niej udało się zebrać środki na zakup płynów antybakteryjnych do ZOZ-u w Ropczycach. Przedstawiciele stowarzyszenia przekazali 400 butelek płynu antybakteryjnego o wartości około 6 tys zł. Ważną ideą akcji było też wsparcie lokalnych firm, w tym przypadku firmy produkującej płyny antybakteryjne Pachnąca Szafa.

Z kolei radni z Klubu Samorząd i Gospodarka zakupili  bezdotykowe termometry do mierzenia temperatury, które zostały przekazane do placówek oświatowych w Gminie Ropczyce. Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zalecają mierzenie temperatury uczniom, szczególne tym w klasach 1-3.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x