Orzech promocje

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie 41-letni kierowca mazdy. Mężczyzna w takim stanie poruszał się po jednej z ropczyckich ulic. Dalszą jazdę pijanemu kierowcy uniemożliwili pracownicy budujący w pobliżu drogę. Zatrzymali pojazd i odebrali kierującemu kluczyki. Został przez nich ujęty i przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Około godz. 15.30, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu przy nowo budowanej drodze, pracownicy zatrzymali kierującego samochodem marki Mazda, który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu.

Na miejscu policjanci zastali pracowników firmy budowlanej, a także 41-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który chwilę wcześniej kierował osobówką. Z relacji świadków wynikało, że 41-latek miał duże problemy z kierowaniem samochodem. Po nabraniu podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, zdecydowali się go ująć, a jeden z mężczyzn odebrał kierującemu kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Na miejsce został wezwany policyjny patrol.

Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia świadków zdarzenia. Mężczyzna był pijany. 41-latek miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jego samochód trafił na policyjny parking.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Reagujmy, zawsze gdy mamy podejrzenie kierowania po alkoholu. Przekazana policji informacja może uratować czyjeś życie.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x