Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Inwestycje drogowe w Gminie Iwierzyce

W Gminie Iwierzyce zakończyły się dwie inwestycje drogowe.
Droga Bystrzyca-Cmentarz

Pierwsza inwestycja to rozbudowa drogi gminnej nr 107424R Bystrzyca – Cmentarz wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wartość zadania to prawie 2,5 mln. Dofinansowanie z Rządowego Rozwoju Funduszu Dróg wyniosło prawie 1,5mln zł.

Zakres inwestycji obejmował różnorodne prace drogowe na odcinku o długości 912 metrów. W ramach rozbudowy stworzono jezdnię o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 metra, wraz z odpowiednią podbudową. Dodatkowo, obustronne pobocza zostały utwardzone kruszywem o szerokości 0,75 metra. Przeprowadzono także przebudowę zjazdów do posesji oraz modernizację istniejącego systemu odwodniania. Kolejnym elementem inwestycji było dostosowanie i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu.

W szczególności, na odcinku drogi o długości 188 metrów, zrealizowano budowę chodnika dla pieszych o szerokości 2,0 metra.

Poniżej zdjęcia z przed remontu i po remoncie.

zdjęcia Gmina Iwierzyce

Droga w Iwierzycach

Ukończono prace związane z remontem drogi gminnej o numerze 107412R prowadzącej z Iwierzyc do Przemyśla, na odcinku zlokalizowanym w miejscowości Iwierzyce. W ramach tego zadania przeprowadzono prace drogowe na odcinku o długości 538 metrów. Inwestycja finansowana ze środków gminy w kwocie 719 680,18 zł.

Remont obejmował nawierzchnię bitumiczną o szerokości 3 metrów, wraz z odpowiednimi poboczami i systemem odwodnienia. Prace te miały na celu poprawę jakości drogi oraz zapewnienie lepszych warunków dla użytkowników, poprzez zastosowanie nowej nawierzchni bitumicznej oraz odpowiedniego zagospodarowania poboczy i systemu odprowadzania wód deszczowych.

zdjęcia Gmina Iwierzyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x