Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kto w tym roku otrzyma tytuł Zasłużony dla Ropczyc?

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach przyjęto uchwały o nadaniu tytułu Zasłużony dla Ropczyc dla trzech osób.

Tytuły przyznaje się osobom fizycznym, instytucjom, organizacjom społecznym za wybitne osiągnięcia w działalności samorządowej, edukacyjno-kulturalnej, gospodarczej i społecznej. Regulamin przyznawania odznaczeń oraz powołania kapituły ustanowiony został przez Radę Miejską w Ropczycach 27 maja 2013 roku.

Dla kogo tym razem odznaczenia?

Na sesji zaprezentowane zostały sylwetki trzech osób. Są to : Ks. Ryszard Pietrasik, Tomasz Babicz i Waldemar Królikowski. Radni w większości głosowali za przyjęciem uchwał o nadaniu tytułu. Odznaczenia zostaną wręczone 4 marca podczas uroczystej sesji z okazji nadania praw miejskich Ropczycom.

Uzasadnienia kandydatur

Poniżej fragmenty z przytoczonych uzasadnień podczas sesji.

Ks. Ryszard Pietrasik – Od 18 lat jest proboszczem parafii św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie. Parafia obejmuje dwa sołectwa – Lubzinę i Brzezówkę. Jest także kapelanem w DPS w Lubzinie. Przez te lata był przedw wszystkim kapłanem, organizatorem życia religijnego, duchowego, ale także oświatowo-kulturowego. W tym roku ksiądz Pietrasik odchodzi na emeryturę. Jest to dobry moment na podsumowanie i docenienie jego pracy duszpasterskiej. Wyróżnił się jako dobry gospodarz kościoła, dzwonnicy, kaplicy cmentarnej i cmentarza. Przez lata pozyskiwał środki od lokalnych sponsorów, parafian, ze funduszy unijnych i rządowych, by doprowadzić do renowacji kościoła wewnątrz i z zewnątrz. W pracy edukacyjno-oświatowej ma również zasługi. Od 18 lat uczy w szkole w Lubzinie. Organizuje wiele spotkań i wyjazdów zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Buduje więzi między grupami działającymi wokół parafii, miejscowości. Współpracuje ze szkołą i społecznością lokalną, organizując wiele uroczystości państwowych i historycznych m.in. coroczne obchody w lubzińskim lesie pod pomnikiem pamięci 100 osób zamordowanych przez niemieckiego okupanta.

20 radnych głosowoło za, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Tomasz Babicz – to ropczycki przedsiębiorca, współzałożyciel spółki jawnej ,,Rega Yacht” z Waldemarem Królikowskim. Firma działa od ponad 20 lat, zatrudnia ponad 100 osób. Zajmuje się produkcją prototypowych jachtów, pojedyńczych egzemplarzy. Realizują nowe projekty z Europy, dlatego jest to promocja Polski i Gminy Ropczyce. Pan Tomasz zajmuje się także budownictem mieszkaniowym, co sprzyja robudowie miasta Ropczyce i przyczynia się do wzrostu liczby mieszkańców. Ma również zasługi w działalności sportowo-promocyjnej. Z Waldemarem Królikowskim utworzyli Klub Sportowy Rega MX Team, którego zawodnicy biorą udział w zawodach w całej Polsce i za granicą, odnosząc spore sukcesy.

15 radnych głosowało za, 3 przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Waldemar Królikowski – współzałożyciel i współwłaciciel Rega Yacht. Ma zasługi podobne jak Tomasz Babicz. Inną częścią działalności są inwestycje w obekty usługowe i gospodarcze. Jest także czynnym zawodnikiem Rega MX Team.

14 radnych głosowało za, 3 przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

zdjęcie Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
25 dni temu

Znowu jakiś ksiądz z tytułem? To już jest przesada! Co druga ulica imienia księdza, a oni w Ropczycach wcale nic nie robią! Na stronie www Ropczyc dziwnym trafem nie wyświetla się strona z zasłużonymi, a byli wśród nich: Delekta- same były z nim skandale, Skorodecki (ulicę swoją ma nawet) a afera pedofilska była (poczytajcie na wikipedii na przykład) Karapyta też chyba tam jest (afera podkarpacka). To są zasłużeni czy ktoś tam w gminie redaguje kronikę kryminalną? Może zaczniemy powoli odbierać tytuły skompromitowanym osobom?

beztronny
beztronny
25 dni temu

A to w tej firmie przed wyborami był Pan Tusk.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x