Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nadchodzi 30-dniowy Protest Rolników – będą utrudnia w ruchu!

9 lutego 2024 roku mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego oraz podróżujący przez region mogą spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym. Rozpocznie się bowiem ogólnopolski, 30-dniowy protest rolników, który obejmie swoim zasięgiem strategiczne punkty w całej Polsce, w tym drogę krajową nr 94 w Sędziszowie Małopolskim.

Protest ma charakter powszechny i zaplanowano go w reakcji na brak porozumienia między rolnikami a rządem w sprawach dotyczących polityki rolniczej, cen skupu produktów rolnych i wsparcia dla sektora w obliczu rosnących kosztów produkcji. Rolnicy zamierzają zablokować wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą, a także drogi i autostrady we wszystkich województwach, co bez wątpienia wpłynie na codzienne funkcjonowanie wielu mieszkańców i firm.

Lokalne Punkty Blokad

Na terenie województwa podkarpackiego zaplanowano blokady w kilku kluczowych lokalizacjach, w tym:

  • Sędziszów Małopolski przy drodze krajowej nr 94 – punkt o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców naszego powiatu,
  • Medyka przy drodze krajowej nr 28 – przejście graniczne z Ukrainą,
  • Przeworsk przy Węźle Gorliczyna – okolice wyjazdu z autostrady,
  • Leżajsk w pobliżu trasy krajowej nr 77,
  • Rzeszów przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Skutki dla Mieszkańców i Kierowców

Zapowiedziane działania protestacyjne, szczególnie blokada DK 94 w Sędziszowie Małopolskim, mogą prowadzić do znacznych utrudnień w komunikacji oraz dostawach towarów. Warto więc już teraz zacząć planować alternatywne trasy lub sposoby załatwiania codziennych spraw, które mogą zostać zakłócone przez protest.

Apel Organizatorów i Władz

Organizatorzy protestu apelują o zrozumienie dla swojej sytuacji i podkreślają, że decyzja o podjęciu akcji protestacyjnej była trudna, ale konieczna. Z kolei lokalne władze oraz służby porządkowe zapewniają, że będą dążyć do minimalizowania skutków protestu dla mieszkańców i zalecają śledzenie aktualnych komunikatów drogowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karroll
Karroll
5 miesięcy temu

A ja nie rozumiem. Skoro spór jest z rządem, to rząd blokować- KPRM, ministerstwa, ew. jak się komuś nie chce do Warszawy jechać, to przedstawicieli rządu w terenie, czyli wojewodów. A tak, to sąsiad sąsiada chce gnębić. Smutne w sumie.

Anna
Anna
5 miesięcy temu

Popieram, oby było ich jak najwięcej!

PL10
PL10
5 miesięcy temu
Reply to  Anna

Czyli nie musisz codziennie jeżdzić tą trasą do pracy.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x