Orzech promocje

Mieszkańcy ulicy Spacerowej w Ropczycach walczą z nadmiernym ruchem samochodów

Mieszkańcy ulicy Spacerowej w Ropczycach są zaniepokojeni wzrostem ruchu samochodowego, który często przekracza dozwoloną prędkość, osiągając nawet zatrważające 100 km/h. Pomimo podejmowanych działań, wciąż nie widzą rezultatów.

Kierowcy wykorzystują ulicę jako szybki skrót, szczególnie w kierunku autostrady przez Borek. Chociaż znaki ograniczające prędkość do 30 km/h zostały umieszczone, to niestety większość kierowców ignoruje te ostrzeżenia. W obliczu tej sytuacji, mieszkańcy zwrócili się o utworzenie strefy zamieszkania.

W strefie zamieszkania to piesi mają pierwszeństwo. Mają prawo korzystać z drogi w pełnej jej szerokości. Co więcej, dzieci poniżej 7 roku życia nie muszą być zawsze pod opieką dorosłych. Maksymalna dozwolona prędkość pojazdów w tej strefie wynosi 20 km/h.

Niestety, pomimo wprowadzenia strefy zamieszkania, większość kierowców nadal ignoruje ograniczenia prędkości. Kontrole policyjne w tym obszarze są zbyt rzadkie, aby efektywnie zapobiegać nielegalnym prędkościom.

Mieszkańcy ulicy Spacerowej są zaniepokojeni brakiem reakcji na ich prośby o zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Apelują do władz lokalnych o podjęcie bardziej zdecydowanych działań w celu egzekwowania przepisów ruchu drogowego i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi, zarówno pieszym, jak i kierowcom. Oczekują oni również zwiększenia częstotliwości kontroli prędkości oraz wprowadzenia skutecznych środków, które zmuszą kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości na ulicy Spacerowej.

zdjęcia od Mieszkańca

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ioan
Ioan
18 dni temu

A może zamiast wprowadzać 100 ograniczeń, poszerzyć by tak drogę i zrobić normalną drogę z chodnikiem na Borek i węzeł, skoro to logiczne, że będzie tu większy ruch, zwłaszcza po oddaniu drogi Czekaj – Witkowice?

Anna
Anna
18 dni temu

Tam to tylko by chyba fotoradar dał radę! Problem niestety jest w wielu miejscach naszej gminy. Niestety władze z tym nic nie robią.

Wsad
Wsad
18 dni temu
Reply to  Anna

Nie władze tutaj mają decyzję. Po prostu ta droga winna być dla miejwxowych a nie używana jako skrót to samo masz na przymiarkach jak wala wssyscy przez las zamiast pojechac na swiatła – po prostu

3
0
Would love your thoughts, please comment.x