Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dożynki Gminy Ostrów – Ocieka 2022

W niedzielę, 21 sierpnia 2022 rolnicy z Gminy Ostrów wraz z zaproszonymi gośćmi podziękowali za udane plony podczas “Dożynek Gminy Ostrów – Ocieka 2022”.
A wszystko zaczęło się w kościele…

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece. Podczas mszy starostowie dożynek – Joanna Skowrońska i Krzysztof Myszkowski z Ocieki – wręczyli księżom bochen chleba upieczony z ziarna zebranego w bieżącym roku.

Następnie orszak dożynkowy na czele z orkiestrą dętą, mażoretkami Anturja ze Skrzyszowa i grupami wieńcowymi wraz z zaproszonymi gośćmi przeszedł na stadion. Wśród gości byli m.in.: Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, Jacek Magdoń – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego.

Uroczystości na stadionie

Wszystkich zgromadzonych przywitał Przewodniczący Rady Gminy w Ostrowie – Rafał Nędza, następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg. Po powitaniu rozpoczęła się prezentacja wieńców dożynkowych. Wieńce dożynkowe zostały przygotowane przez wszystkie sołectwa w gminie.

Po części oficjalnej można było spróbować grochówki przygotowanej przez szkołę ze Skrzyszowa, a także smakołyków, które przygotowały wszystkie koła gospodyń wiejskich z terenu gminy. Nie zabrakło też zabaw i animacji dla dzieci czy dmuchańców. Poźniej odbył się koncert zespołu Bajeranty , a wieczorem zabawa dożynkowa z zespołem Snikers.

Ciekawe nagrody – czyli kto dostał Złotego a kto Czarnego Bociana

Corocznie na dożynkach w Gminie Ostrów wręczane są nagrody tzw. “Bociany” . Przyznawane są one dla sołectw, które mają najwyższy współczynnik narodzin na liczbę mieszkańców w poprzednim roku kalendarzowym. Jak podaje Gmina Ostrów: W tym roku Złotego Bociana otrzymało sołectwo Borek Mały (10 urodzeń na 310 mieszkańców), Srebrnego Bociana otrzymało sołectwo Blizna (4 urodzenia na 259 mieszkańców), a Brązowy Bocian trafił do mieszkańców sołectwa Wola Ociecka (10 urodzeń na 746 mieszkańców). Oprócz tego wręczono również Czarnego Bociana dla sołectwa, w którym w poprzednim roku urodziło się najmniej dzieci i ten bocian trafił do Kozodrzy, gdzie w poprzednim roku urodziło się tylko 4 dzieci na 756 mieszkańców.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

Jakoś panów starosty i radnego nie było na dożynkach w Ropczycach tydzień temu.To nie ich opcja?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x