CERTUS rozliczymy twój PIT

Policjanci spotkali się z przedszkolakami

Mimo że, wakacje dobiegają końca, to temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku jest nadal podejmowany przez ropczyckich funkcjonariuszy. W Centrum Kultury w Ropczycach, mundurowi spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Przez cały okres wakacji policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby rozmawiać o bezpiecznym wypoczynku, zarówno tym w zorganizowanych formach, jak i w miejscu zamieszkania. Tym razem spotkanie z maluchami odbyło się Centrum Kultury w Ropczycach. Policjanci omówili jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w domu i na podwórku. Nie zabrakło także tematów, jak się zachować w niebezpiecznych sytuacjach np. podczas ataku psa. Szczególnie cieszy fakt, że dzieci znają te zasady i potrafią je pokazać. Najmłodsi wysłuchali także opowiadania o tym, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi.

W związku ze zbliżającym się powrotem do szkół i przedszkoli, policjanci przypominali także dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w tym stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców. W tym celu każdy maluch otrzymał element odblaskowy. Dzieci miały także okazje obejrzeć radiowóz oraz przyjrzeć się wypoasażeniu służącym policjantom w ich codziennej służbie.

źródło: KPP w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x