Orzech promocje

Wyrok Sądu Potwierdza Słuszność Działań Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

W najnowszym rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, które odbyło się 21 lutego, potwierdzono legalność i słuszność decyzji podjętych przez zarząd powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Wyrok sądu, oddalając skargi wojewody podkarpackiego dotyczące odwołań z funkcji członków zarządu powiatu i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, stanowi ważne zwycięstwo dla lokalnego samorządu i jego przedstawicieli.

Starosta powiatu, podczas briefingu w Starostwie Powiatowym w Ropczycach, szczegółowo omówił przebieg zdarzeń prowadzących do wydania wyroku. Podkreślił, że decyzje odwołania radnej Bernadety Frysztak ze stanowiska wicestarosty oraz radnego Jarosława Brody z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu zostały podjęte zgodnie z prawem i w interesie mieszkańców powiatu.

Proces ten rozpoczął się od należycie zwołanej 51. sesji Rady Powiatu w dniu 14 czerwca 2023 roku, gdzie po rozszerzeniu porządku obrad, radni podjęli decyzje o odwołaniach. Starosta zaznaczył, że wszystkie działania zarządu były oparte na solidnych przesłankach prawnych, co ostatecznie potwierdził sąd, oddalając skargi wojewody.

Wyrokiem tym potwierdzono nie tylko prawidłowość procedur, ale także kompetencję i merytoryczność pracy zarówno zarządu powiatu, jak i zespołu obsługi prawnej. Starosta w szczególności podziękował przewodniczącemu Rady Powiatu, Józefowi Rojkowi, za efektywne prowadzenie obrad, oraz zespołowi prawnemu za ich wsparcie w procesie obrony decyzji samorządu.

To rozstrzygnięcie sądowe stanowi ważny precedens dla przyszłych działań samorządu powiatowego, pokazując, że decyzje podejmowane przez lokalne władze, oparte na przepisach prawa i mające na celu dobro wspólnoty, zostaną obronione.

Starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, broniąc słuszności decyzji zarządu, wykazał się determinacją w promowaniu przejrzystości i odpowiedzialności w działalności samorządowej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x