Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Liczenie bezdomnych w powiecie ropczycko-sędziszowskim

W dniach 27-28 luty ropczyccy policjanci aktywnie włączyli się w realizację czynności, związanych z liczeniem osób bezdomnych. W ramach działań inicjowanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, dzielnicowi razem z pracownikami MGOPS i pracownikami gminy kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności.

Działania przeprowadzone we wtorek i środę, miały na celu zdiagnozowanie problemu bezdomności na terenie naszego powiatu. Tego typu akcje organizowane są po to, aby pomóc osobom nie mającym schronienia. Podczas działań dzielnicowi sprawdzali tereny ogródków działkowych, rejon dworców PKS i PKP, pustostany. Policjanci sprawdzali również piwnice i klatki schodowe kamienic oraz bloków. Podczas działań mundurowi ujawnili dwie osoby bezdomne.

Przypominamy, że warto skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W aplikacji można zasygnalizować o problemie osoby bezdomnej, potrzebującej pomocy.

Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. W przypadku zauważenia bezdomnego zadzwoń na nr alarmowy 112 i wskaż miejsce, gdzie taka osoba przebywa.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

A może podacie link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x