Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dzień Nauczyciela w Ropczycach

14 października to Dzień Edukacji Narodowej – święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które od lat jest skrótowo nazywane Dniem Nauczyciela. Przeczytajcie, jak w Ropczycach świętowano ten szczególny dzień.
Burmistrz zaprasza

Dzień Nauczyciela to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników instytucji oświatowych. Burmistrz Ropczyc, Bolesław Bujak, zorganizował więc w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera uroczyste spotkanie. Uczestniczyli w nim dyrektorzy i nauczyciele zespołów szkół oraz przedszkoli z terenu miasta i gminy Ropczyce, radni Rady Miejskiej a także zaproszeni goście.

Słowa uznania dla nauczania

Burmistrz Bolesław Bujak jako przewodniczący samorządu, w którego gestii jest prowadzenie szkół i przedszkoli, skierował do dyrekcji, nauczycieli i pracowników oświaty wyrazy uznania oraz słowa wdzięczności za pracę, trud i zaangażowanie w wymagający proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Życzył także, by codzienne obowiązki i poświęcenie, których owocem jest przygotowanie uczniów do godnego życia w społeczeństwie, zasługiwały na najwyższe uznanie. Zaznaczył, że abstrahując od zmian w systemie edukacji, priorytetem samorządu, którym kieruje wciąż pozostaje stwarzanie jak najlepszych warunków do kształcenia młodych ludzi.

Wyróżnienia i odznaczenia

Spotkanie w Centrum Kultury z okazji Dnia Edukacji Narodowej było również okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczenia najbardziej zasłużonych nauczycieli i pracowników oświaty. To w końcu oni nie tylko wnieśli wyjątkowy wkład w rozwój szkolnictwa oraz wychowanie młodzieży,  lecz także przyczynili się do promocji szkoły i samych Ropczyc. Dopełnieniem uroczystości była uczta dla audiofilów – piękny program muzyczny, przygotowany przez zespół ARSO Ensemble oraz Pawła Palucha, który jest mistrzem gry na akordeonie.

My też życzymy

Redakcja RRS24.net także życzy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty wiele satysfakcji z pełnionych zadań, wytrwałości w kształceniu młodych ludzi oraz końskiego zdrowia i stalowych nerwów.

źródło zdjęć: Miasto i Gmina Ropczyce

zobacz także:

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
2 lat temu

Szkoda, że przy okazji tego święta muszę napisać parę gorzkich słów o władzach w oświacie. Córka pracowała w szkole na umowie na czas określony. Liczyła że po tym okresie i awansie zawodowym otrzyma umowę na czas nieokreślony ( w planach był kredyt w banku na mieszkanie i większa stabilizacja ). Szczęśliwie dla niej zaszła w ciąże ale prysły marzenia o umowie na stałe, dostała to co musiała – przedłużenie umowy do dnia porodu.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Zbyszek

Kuratorium nie zatrudnia nauczycieli. Odpowiedzialność za kierowanie szkołą lub placówką jest jednoosobowa i spoczywa na dyrektorze szkoły. Władze dużo mówią o pomocy kobietom , o spadającej dzietności, a jak kobieta zachodzi w ciążę to pozwala się dyrektorom na zwalnianie takich kobiet. Mam nadzieję że córka po urlopie macierzyńskim znajdzie pracę.

jbpis
jbpis
2 lat temu

i tutaj policja nie wpadnie ukarac za brak maski a po sklepach beda szukac szczescia

4
0
Would love your thoughts, please comment.x