Orzech promocje

Otwarcie nowego odcinka drogi w Ropczycach. Czy to kluczowy krok do rozwoju miasta?

Burmistrz Ropczyc i radni oficjalnie otworzyli nowy odcinek drogi, łączący ul. Przemysłową z ul. Wyszyńskiego. To największa inwestycja drogowa gminy w 2023 roku, obejmująca 1200 m trasy z jezdnią i 3-metrowym chodnikiem rowerowo-pieszym.

Jak informuje magistrat, droga stanowi ważny element rozwijającej się infrastruktury gminy, dostosowany do nacisków towarowych. Koszt projektu to prawie 5,8 mln zł, z czego 5 mln zł pochodzi z dofinansowania.

W ramach zadania wykonano także drugi 200 metrowy odcinek drogi, będący drogą boczną przedłużenia ul. Przemysłowej. To jest początkowy etap kolejnej planowanej rozbudowy drogi, mającej na celu skomunikowanie obszarów inwestycyjnych zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

fot. MiG Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Ukończenie chodnika przy ulicy Leśnej byłoby lepszą inwestycją, już nie wspominając o ul. Borki chechelskie… a nie droga w szczerym polu.
Ale czemu się dziwić skoro pewien Pan (Panowie) mają działki przy nowo oddanej drodze.

mieszkaniec
mieszkaniec
6 miesięcy temu

Cytat: “dostosowany do nacisków towarowych” – zamierzacie puścić przez Pietrzejową tiry ?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Kluczowy krok do rozwoju miasta będzie wtedy, kiedy wbiją pierwszą łopatę pod budowę węzła intermodalnego PCC Intermodal. To jest rozwój, a nie drogi w polach. Może redakcja dowie się co z planami tej budowy? Przetarg na projekt ogłosili już dawno, a konkretów nadal brak.

Trak
Trak
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

No właśnie ta droga ma służyć PCC

4
0
Would love your thoughts, please comment.x