Orzech promocje

Zakończenie Termomodernizacji Szkół w Gminie Iwierzyce

Gmina Iwierzyce z powodzeniem zakończyła ważny projekt termomodernizacji szkół. Dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład, szkoły podstawowe w Bystrzycy, Nockowej, Olchowej i Wiercanach przeszły gruntowną modernizację.

Szczegóły Projektu:

  • Zakres Prac: Projekt obejmował kompleksowe prace budowlane w czterech szkołach podstawowych: Bystrzyca, Nockowa, Olchowa i Wiercany. Prace skupiały się na ociepleniu ścian i stropów, wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, modernizacji instalacji grzewczej, przejściu na oświetlenie energooszczędne oraz montażu instalacji fotowoltaicznych.
  • Stan Zaawansowania: Do chwili obecnej, prace zostały ukończone w trzech szkołach, Szkoła Podstawowa w Nockowej jest na etapie finalizacji.
    Finansowanie.

Finansowanie:

  • Całkowity Koszt: Inwestycja opiewa na 5 756 781 zł.
  • Dofinansowanie: Z programu Polski Ład pochodzi aż 4 797 000 zł, co stanowi znaczną część całkowitej wartości projektu.
  • Wkład Gminy: Gmina Iwierzyce dołożyła 959 781 zł, pokrywając resztę kosztów.

Korzyści i Wnioski:

  • Oszczędności Energetyczne: Projekt przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej w szkołach, co obniży koszty operacyjne.
  • Komfort Użytkowania: Modernizacja szkół poprawi komfort użytkowania obiektów, tworząc lepsze warunki dla uczniów i personelu.

Szkoła podstawowa w Bystrzycy

Przed termomodernizacją:

Po termomodernizacji:

Szkoła podstawowa w Olchowej:

Przed termomodernizacją:

Po termomodernizacji:

Szkoła podstawowa w Wiercanach:

Przed termomodernizacją:

Po termomodernizacji:

Źródło zdjęć Gmina Iwierzyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x