Orzech promocje

Podpisanie umowy na remont ulic w Sędziszowie Małopolskim – kolejny krok w rozwoju infrastruktury miejskiej

8 marca Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć podpisał umowę na przebudowę i remont siedmiu ulic w mieście. Ten pierwszy pakiet dróg obejmuje ulice: Jagodową, Sienkiewicza, Letnią, Kołłątaja, Szeroką, Garncarską i Polną.

Koszt prac szacowany jest na blisko 2 miliony złotych, a planowany termin zakończenia prac to 13 listopada bieżącego roku.

W najbliższych tygodniach planowane są kolejne podpisy umów na istotne inwestycje, na które już wcześniej pozyskano dofinansowania. Obecnie trwają postępowania przetargowe lub przygotowywane są umowy z wykonawcami na te prace.

Burmistrz podkreśla, że okres od 2019 do 2023 roku był czasem wielu istotnych inwestycji infrastrukturalnych, w tym m.in. budowy dróg i chodników. W całej gminie powstało w tym czasie ponad 27 kilometrów dróg asfaltowych i ponad 8 kilometrów chodników, nie licząc dróg o nawierzchni kamienistej. Koszt wszystkich tych inwestycji przekroczył 26 milionów złotych.

Rozpoczęte lub planowane inwestycje obejmują kolejne 20 kilometrów dróg i ponad 9 kilometrów chodników na terenie całej gminy, na które przeznaczono blisko 50 milionów złotych. To łącznie ponad 47 kilometrów dróg o nawierzchni asfaltowej i 17 kilometrów chodników, co stanowi znaczący postęp infrastrukturalny dla miasta i jego mieszkańców.

Relacje z podpisania umowy można obejrzeć na naszym profilu FB – TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x