Daniel Obajtek

Podczas spotkania seniorów ropczyckiej oświaty poruszono kwestię bezpieczeństwa seniorów

Wczoraj – 28 czerwca – w Centrum Kultury w Ropczycach odbyło się spotkanie seniorów ropczyckiej oświaty. Wydarzenie to miało przede wszystkim na celu podziękowanie emerytowanym nauczycielom za wieloletnią, wytrwałą pracę na rzecz wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania przeprowadzona została prelekcja Powiatowej Komendy Policji w Ropczycach pod hasłem ,,Bezpieczny senior – jak sobie radzić w trudnych sytuacjach”. Celem spotkania było uwrażliwienie starszych osób na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Podczas prelekcji zostały przedstawione różne schematy procederu przestępczego, którego ofiarami zostają osoby starsze. Omówione zostały m.in. oszustwa na tzw. „wnuczka” jak również te związane z bankowością internetową. Mundurowi zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym.

Obecni mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Dariusza Kota i Dagny Mikoś. Organizatorami spotkania był oddział ZNP w Ropczycach, Centrum Kultury oraz Burmistrz Ropczyc.

zdjęcia Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x