Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Ropczycach znaleziono granat moździerzowy z okresu II wojny światowej

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Niebezpieczne znalezisko zostało wykopane podczas prac ziemnych w Ropczycach. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

W poniedziałek przed godz. 17, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę wykonującego prace ziemne w Ropczycach, o znalezieniu przedmiotu przypominającego moździerz. Na miejsce znaleziska przybył policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że pracownik, który wykonywał prace ziemne, wykopał niewybuch. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to granat moździerzowy kal. 82 mm, który pochodzi z czasów II wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu do przybycia na miejsce saperów, którzy następnie podjęli niebezpieczny przedmiot.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, nazeży jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcia KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x