Orzech promocje

Będzie bezpieczniej przy szkole podstawowej w Broniszowie

W gminie Wielople Skrzyńskie trwają kolejne inwestycje. Powstanie m.in. zatoka postojowa wraz z przejściem dla pieszych o podwyższonym standardzie i oświetlenie chodnika przy szkole Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie.

Rozpoczęły się prace związane z realizację inwestycji pn.: “Przebudowa drogi gminnej 107702R Broniszów Dół Lasek w km 0+000 – 0+133 poprzez budowę chodnika, przejścia dla pieszych oraz peronu przystankowego”. Wartość zadania to 398 647,27 zł z czego 300 680,00 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin zakończenia inwestycji to 8 czerwca 2024 r..

Inwestycja ta została podzielona na dwie części:

Część I -Budowa linii oświetlenia ulicznego nN 0,4 kV przy drodze gminnej

W ramach tej inwestycji powstanie oświetlenie uliczne wzdłuż istniejącego chodnika wykonane z lamp parkowych stalowych w ilości 17 szt oraz 3 szt oświetlenia na słupach z żerdzi wirowanych betonowych.

Część II- Przebudowa drogi gminnej 107702R Broniszów Dół Lasek od km 0+000,00 (lok.) do km 0+133,00

W ramach tej inwestycji zostanie wykonane przejście dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa wyposażone w dedykowany zestaw doświetlający z optyką asymetryczną o zasilaniu autonomicznym – hybrydowym solarno – wiatrowym.

Powstanie także zatoka przystankowa z kostki brukowej, a także wykonany zostanie odcinek chodnika dla pieszych z kostki brukowej, w obrębie którego projektuje się peron przy zatoce przystankowej oraz strefy oczekiwania przy projektowanym przejściu dla pieszych.

zdjęcia FB Marek Tęczar

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x