Orzech promocje

Wójt Ostrowa odznaczony w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

W piątek, 24 maja 2024 roku, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas tego wydarzenia Wójt Gminy Ostrów, Grzegorz Ożóg, został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

Srebrny Krzyż Zasługi to polskie cywilne odznaczenie państwowe, przyznawane za szczególne zasługi dla państwa lub jego obywateli. Odznaczenie to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadal jest nadawane.

Odznaczenie Grzegorza Ożoga Srebrnym Krzyżem Zasługi stanowi wyraz uznania za jego wybitne osiągnięcia i zaangażowanie na rzecz gminy Ostrów. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na jego nieustanną pracę i oddanie lokalnej społeczności.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów z całego kraju. Prezydent Andrzej Duda wyraził wdzięczność wszystkim zgromadzonym za ich wkład w rozwój lokalnych społeczności oraz całego kraju, podkreślając znaczenie ich pracy i zaangażowania.

Wśród osób odznaczonych był także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Został on uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

zdjęcia Kancelaria Prezydenta RP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x