Gminy dostają pieniądze za szczepienia. Milion złotych trafi do Wielopola!
Rząd zorganizował konkurs dla gmin, które poprawiły wynik osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Są przewidziane nagrody pieniężne także dla gmin w powiecie ropczycko-sędziszowskim.
Które gminy zwyciężyły?
We wspomnianym wyżej konkursie rządowym o nazwie „Rosnąca odporność” chodziło o poprawę, wskutek działań samorządów, wyniku osób w pełni zaszczepionych w danej gminie. Chodzi o odsetek zaszczepionych w okresie pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 roku. Pierwsze trzy gminy otrzymują nagrody pieniężne. Są to następujące gminy z naszego powiatu:
- Wielopole Skrzyńskie – łącznie 2 216 zaszczepionych mieszkańców (wynik poprawiony o 4,930 punktu procentowego): nagroda to 1 000 000 złotych;
- Ostrów – łącznie 2 359 zaszczepionych (wynik poprawiony o 4,928 punktu procentowego): 500 000 złotych;
- Sędziszów Małopolski – łącznie 7 951 zaszczepionych (wynik poprawiony o 4,894 punktu proc.): 250 000 złotych.
Tuż za podium w naszym powiecie uplasowały się gminy Iwierzyce oraz Ropczyce z wynikami, poprawionymi kolejno o 4,4 i 4,2 punktu procentowego. Jako ciekawostkę można podać fakt, że w województwie podkarpackim gminy Cisna i Łańcut znalazły się w rankingu ogólnopolskim konkursu „Najbardziej odporna gmina”.
Na co można wydać te środki?
Przeznaczenie środków musi być zgodne z następującym celem, wyznaczonym przez organizatorów: cyt. „Samorządy mogą je wydać na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19. Mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków pandemii, w tym społeczno-gospodarczych”. Łączna pula nagród w konkursie to ponad 500 milionów! Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
Myślę że wójt z Wielopola zainwestuje te pieniądze np: w poprawę Internetu w szkołach ,bo to co teraz jest, to jest obraz nędzy i rozpaczy .Pewnie łatanie dziur drogowych przyniesie mu kolejną elekcje ale odpływu młodych i zdolnych nie zatrzyma.
Odpływ młodych i zdolnych ma związek z brakiem pracy i możliwości rozwoju, być może z wykluczeniem komunikacyjnym oraz słabo rozwiniętą branżą rozrywkową. Jakość internetu w szkołach ma z tym związek marginalny, jeśli nie żaden.
Człowiek na początku swojego życia nie kształtuje swojej osobowość w branży rozrywkowej. Kształtuje się w szkole w organizacjach kulturalnych czy sportowych , więc dostęp do Internetu który w naszych szkołach jest na poziomie lat 90 ma niebagatelny wpływ na jego rozwój .
A co do miliona ,którzy zdobyli mieszkańcy Gminy Wielopola Skrz. to na jego wydatkowanie powinni mieć wpływ mieszkańcy naszej gminy , a nie nie bezradni którzy są pod butem Pana Ja zrobiłem .
To MIESZKAŃCY Gminy Wielopole Skrzyńskie wywalczyli tą dotację i oni powinni decydować, gdzie te pieniądze pójdą , bo to jest ich kasa, a nie urzędu.
W bardziej rozgarniętych gminach ,gdzie radni mają coś do powiedzenia, jest takie coś jak głosowanie na projekty ,którzy mieszkańcy gminy zgłaszają .Dlatego trzeba obudzić świadomość ludzi i zacząć działać bez rad Pana Ja zrobiłem .
…jakby ktoś się zastanawiał skąd bierze się inflacja – to właśnie między innymi stąd… !
P.S. Rząd nie ma swoich pieniędzy! Jeśli mówi, że komuś „DA” – to znaczy, że zabierze Tobie /Margaret Thatcher/
zastanowiłem się i coś nie tak w tej analizie – jeżeli mi zabrano to mam mniej środków do wydania, przy inflacji mam ich więcej.
Przy inflacji masz więcej ? Przeczytaj definicje inflacji
Tu nie trzeba być ekonomistą żeby to rozumieć. Ale tak skomplikowanych rzeczy nie można wymagać od przeciętnego wyborcy PiSu, który posiada dodatkowy chromosom
Czyjeś to lekko się rozdaje !!
Ekonomistów bez liku. Dobry kawał.
Nie może Ci dać bo Sam nic nie ma. Sponsorują za nasze.Antyszczepionkowcy się zagotowali. 😁
Kiedyś na takie działania mówiło się przekupstwo, dzisiaj nazywa się to „nagroda”. Znak czasu upadku wszelkich zasad !