Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Problem z transportem publicznym w powiecie ropczycko – sędziszowskim rozwiązany.

Z dniem 30. czerwca przewoźnik Arriva Bus Transport likwiduje oddział w Sędziszowie Małopolskim, to jest około 50 połączeń transportu publicznego w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Dlatego też, dnia 05. czerwca został zwołany briefing prasowy Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego.

Starostwo powiatowe ma informacje, że Arrive wykupiła firma Extrans ale jeszcze nie złożyła stosownych dokumentów o wydanie pozwolenia na wykonywanie regularnych połączeń.

Starosta powiatu p. Witold Darłak zadeklarował, że wszystkie połączenia będą zapewnione przez czterech prywatnych przedsiębiorców takich jak Usługi transportowe Róg Ryszard, Ogro-Trans Paweł Szumowicz, PKS Dębica SA i Bąk Travel Łukasz Bąk.

Kwestia zakupu biletów miesięcznych tych przewoźników ma być rozwiązana poprzez stworzenie odpowiednich punktów sprzedaży na terenie miasta Ropczyce i Sędziszowa Małopolskiego. Bilet będzie można także nabyć u samych kierowców a ich cena będzie uzależniona od ilości przewiezionych pasażerów. Starosta ma nadzieję, że drastycznych wzrostów cen biletów nie będzie, a przewoźnicy zadeklarowali, że ceny będą podobne do wysokości aktualnych cen. Bilet miesięczny zakupiony u jednego przewoźnika niestety nie będzie obowiązywał u drugiego – brak porozumienia w tej kwestii pomiędzy przewoźnikami.

Pani Wicestarosta odpowiedzialna za edukację w naszym powiecie rozwiała obawy rodziców uczniów dojeżdżających do szkół i zapewniła, że każdy uczeń będzie miał dostęp do transportu i możliwość dojazdu do szkoły w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Starostwo także proponuje Internat, gdzie wzrosła ilość miejsc, który od 1 września będzie internatem działającym w Zespole Szkół im. Ks. dr Jana Zwierza w Ropczycach.

foto źródło: Starostwo Powiatowe Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x