Orzech promocje

Gmina Ropczyce zakończyła projekt ale nadal możesz uzyskać dofinansowanie na Instalację Odnawialnych Źródeł Energii!

Gmina Ropczyce zakończyła projekt dotyczący wsparcia inwestycji mieszkańców w zakresie instalacji systemów energii odnawialnej. Gdzie zostało wykonane wraz z montażem:

  • 159 instalacji kolektorów słonecznych,
  • 231 instalacji fotowoltaicznych,
  • 25 kotłów na pellet.

Wartość realizacji to blisko 7,7 mln zł, z czego 4,4 mln to pozyskane dofinansowanie. Nadal jest bardzo duże zainteresowanie mieszkańców w zakresie wykonania i montażu odnawialnych źródeł energii, ale niestety Gmina Ropczyce w bieżącym roku nie przewiduje dotacji.

Ale mamy dobre wieści dla zainteresowanych. Otóż można składać wnioski o dofinansowanie do WFOŚiGW w Rzeszowie w ramach programu „Czyste powietrze”. Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,
  • docieplenie przegród budynku,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Forma dofinansowania to dotacja lub pożyczka a wysokość zależna jest od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Można otrzymać dofinansowanie nawet do 90% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.  

Wnioski o wsparcie z programu CZYSTE POWIETRZE przyjmowane są do 30 czerwca 2027 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Dla zainteresowanych link TUTAJ.

źródło zdjęcia: powietrze.moc.goc.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
4 lat temu

Ciekawe podejście do tematu. Dobrze się czyta.

trackback

[…] Podsumowanie projektu wsparcia inwestycji mieszkańców w zakresie wykonania montażu instalacji OZE – pisaliśmy o tym TUTAJ, […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x