Orzech promocje

Zimą lodowisko a latem rozlewisko!
Przejazdy pod wiaduktami w Ropczycach ciągle zalane.

Tak od dłuższego czasu wyglądają przejazdy pod wiaduktami kolejowymi w Ropczycach na Os. Witkowice – przejazd przy ul. Kolonia i na Os. Pietrzejowa przy ul. Olszyny. Użytkownicy pól, do których dojazd przebieg przez te przejazdy ciągle zgłaszają problem. Już wielokrotnie jednostki OSP z Ropczyc wypompowywały wodę z tych rozlewisk – niestety ona ciągle się pojawia.

Powyższa sprawa po raz pierwszy trafiła do PKP Zakład Linii Kolejowych już w kwietniu 2018 roku i jak widać do tej pory nie została rozwiązana w sposób należyty. Sprawa jest priorytetowa z uwagi na zbliżające się ŻNIWA!

Dlatego też Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak dnia 26 czerwca br. skierował sprawę do Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart, Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala oraz Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Jacka Magdonia. Po interwencji problem przejazdu przy ul. Kolonia na os. Witkowice został rozwiązany poprzez wymianę pompy z ręcznej na automatyczną, a przejazd jest na bieżąco monitorowany – tak opisuje sytuację Pani Maria Golenia Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ropczyce.

Natomiast przejazd pod wiaduktem na Os. Pietrzejowa przy ul. Olszyny ma zostać zmodernizowany w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zostanie wymieniona pompa, bezpieczniki, a także założony monitoring, celem szybkiej interwencji służb PKP. Poniżej zdjęcia zalanych przejazdów:

Źródło zdjęć: Michał Przystaś i OSP Brzezówka

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x