Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

EGIDA-19 w Ropczycach. Rezerwiści w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach.

Ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-19 odbyły się w niedzielę 17 listopada 2019 w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. Wzięło w nich udział 20 rezerwistów, posiadających nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji. 

Głównym założeniem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur związanych z powoływaniem rezerw osobowych Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, przewidzianych do militaryzacji w razie zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub w czasie wojny.

Rezerwistów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach mł. insp. Wojciech Rak. Następnie zostali oni zapoznani z miejscem, gdzie w razie mobilizacji mieliby wykonywać zadania, ze specyfiką służby, podstawowymi zadaniami Policji, a także ze sprzętem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez tę formację.

Wzięli także udział w wykładach poświęconych m.in:

  • zasadom zachowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań służbowych,
  • zasadom ochrony informacji niejawnych,
  • zasadom udzielania pierwszej pomocy,
  • zasadami, przypadkami i sposobem posługiwania się bronią palną,

Rezerwiści odbyli także praktyczny trening strzelecki przeprowadzony przez żołnierzy 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy, wykorzystując do niego multimedialny trenażer. Podczas strzelania najlepszy był kapral Świętoń Jerzy.

Na zakończenie ćwiczenia wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne zaświadczenia o ukończeniu ćwiczeń.

Źródło zdjęć: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x