Orzech promocje

ROPCZYCCY POLICJANCI ZACHĘCALI DO NOSZENIA ODBLASKÓW

Ropczyccy policjanci w ramach akcji ”Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków 2020”, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, prowadzili rozmowy z pieszymi i wręczali im odblaski. W trakcie działań mundurowi w szczególności zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych.

Wczoraj i dziś funkcjonariusze ropczyckiej komendy w ramach akcj ”Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków 2020”, zachęcali pieszych do noszenia elementów odblaskowych. Policjanci, rozmawiając z nimi, uświadamiali im, jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak widoczność na drodze, wpływa na bezpieczeństwo.

Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, jak wymagają tego przepisy, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Pamiętajmy! Okres jesienno – zimowy to czas, gdy odblaski są szczególnie ważne. Częste opady deszczu i śniegu zmniejszają widoczność, a długie i ciemne popołudnia nie są sprzymierzeńcem pieszego oraz kierowców. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150-200 metrów, dlatego też kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję, co może uratować zdrowie czy nawet życie pieszego.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bufi
Bufi
3 lat temu

Zachęcajcie do noszenia MASECZEK a nie… bo pieknie rośna zakażenia w Rop. Barany i osly z tych ludzi

1
0
Would love your thoughts, please comment.x