Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

ZOZ w Ropczycach już odbiera telefony, a Szpital w Sędziszowie wznawia działanie

Nie mogłeś się dodzwonić do ZOZ-u w Ropczycach? Znamy powód ..

Otrzymaliśmy w ostatnich dniach kilka informacji od naszych czytelników, że jest problem z dodzwonieniem się do ZOZ-u, a dokładnie do POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna) w Ropczycach. Dlatego też postanowiliśmy o komentarz zapytać dyrektora ZOZ-u pana Adama Pachlite: Tak, problem z kontaktem w ZOZ-ie był, ale te złe dni mamy już za sobą. Jak informuje dyrektor: w minionym tygodniu, jedna z naszych pracownic (pani z rejestracji) z własnej woli wykonała test na obecność COVID-19, który niestety okazał się dodatni — o czym dowiedzieliśmy się w czwartek wieczorem — dodaje Pachlita.

W związku z zaistniałą sytuacją POZ, jak i i Nocna/ Świąteczna Opieka Zdrowotna w Ropczycach została zamknięta w dniach 28-29 września — stąd problemy z kontaktem telefonicznym. W tym czasie zostały pobrane wymazy pozostałemu personelowi i oczekiwanie na wyniki. 

Dziś wszystkie wyniki okazały się ujemne i wznowiliśmy działanie, zaczynamy normalnie funkcjonować. Wszyscy lekarze przyjmują, nie muszą być na kwarantannie — dodaje szef ZOZ-u.

Ludzie tłoczą się w kolejce do ZOZ-u w Ropczycach

Pacjenci, którzy przychodzą do ropczyckiego ZOZ-u, do poradni specjalistycznych, muszą czekać przed budynkiem. Szpital odpowiada, że organizacja przyjęć jest zgodna z procedurami w czasie pandemii.

Jak mówi dyrektor ZOZ-u: pacjenci są umawiani na konkretną godzinę, to nie powinni przychodzić wcześniej (tylko z lekkim wyprzedzeniem), natomiast dalej funkcjonują teleporady. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy pacjent może zostać obsłużony telefonicznie i dlatego też są przypadki, kiedy lekarz umawia się na wizytę, nawet z pacjentem, u którego objawy wskazują na zakażenie COVID-19. Taki pacjent od razu jest przyjmowany w izolatce (oddzielne wejście do przychodni, które pozwala zbadać pacjenta, nie narażając innych).

Szpital w Sędziszowie wznawia działanie

Od dziś wszystkie oddziały w sędziszowskim szpitalu pracują normalnie. Oddział Neurologii, gdzie zostało wykryte ognisko koronawirusa, zaczął funkcjonować jako ostatni, czyli od dziś 30 września.

Jak informuje szef ZOZ-u: pacjenci są przyjmowani, ale triaż dalej utrzymujemy z uwagi na to, aby chronić tych pacjentów, którzy już przebywają w szpitalu.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Tam się dodzwonić nawet w normalne dni graniczy z cudem.

gosc
gosc
3 lat temu

to jest chore co tam sie wyprawia w tym zozie był wynik pozytywny to robimy dezynfekcje pomiezsczen i ktos inny odbiera telefony a nie ze nikt nie odbiera to co robili i czy beda mieli za to zapłacone jak nic nie robili

2
0
Would love your thoughts, please comment.x