Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ewakuacja ropczyckiej Komendy Powiatowej Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach doszło do pożaru. Z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz interesantów. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacji osób znajdujących się w budynku. Obowiązek w tym zakresie wynika z regulacji prawnych. Każdy właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi, powinien co najmniej raz na dwa lata przeprowadzić praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.

Z budynku komendy ewakuowano kilkanaście osób, a wszystko po to, aby upewnić się, czy przyjęte w zakresie ochrony przeciwpożarowej rozwiązania się sprawdzają. Ewakuacja przebiegła sprawnie i pozwoliła na sprawdzenie drożności dróg ewakuacyjnych, sprawność systemu alarmowego oraz znajomość obowiązujących procedur przez policjantów i pracowników cywilnych.

Źródło: zdjęcia i materiał prasowy KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *