Orzech promocje

Dziś duża akcja Policji – NURD

W dniu dzisiejszym na drogach w całym kraju, więc także w powiecie ropczycko-sędziszowskim policja prowadzi działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” to piesi i rowerzyści, którzy w żaden sposób nie są chronieni przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i blachę pojazdu w przypadku kolizji.

Pod czujnym okiem policji są zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w okolicach oznakowanych przejść dla pieszych, a także skrzyżowaniach na których istnieje większe prawdopodobieństwo potrącenia.

Kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę.

Policja także będzie bacznie obserwować zachowania pieszych. Gdyż według statystyk to piesi są sprawcami ¼ wypadków ze swoim udziałem. Przechodzenie w miejscu niedopuszczalnym czy też na czerwonym świetle jest wykroczeniem drogowym, za które może dostać mandat w wysokości do 100 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x