Orzech promocje

Podwyżki opłat za śmieci uderzą po kieszeni także mieszkańców Gminy Sędziszów Młp.

Wyższa opłata środowiskowa za składowanie śmieci, kosztowny system selektywnej zbiórki odpadów, ale także droższa energia i rosnąca płaca minimalna – to najczęstsze argumenty gmin, w których cena za śmieci tak drastycznie wzrasta.

28. listopada 2019r. sędziszowscy radni także podjęli uchwałę o wzroście opłat za wywóz śmieci. Za uchwałą głosowało 14 radnych a 6 było przeciw. Ta podwyżka nie jest, aż tak rażąca w stosunku do obowiązujących cen, bo radni z Sędziszowa Młp. w tym roku już raz podnosili opłaty – pisaliśmy o tym TUTAJ. Jednak biorąc pod uwagę ceny do lipca 2019 – różnica cen jest ogromna ponad 100%.

Nowe stawki będą obowiązywać od 01 stycznia 2020r., a mieszkańcy gminy Sędziszów Młp. zapłacą:

  • 19,50 zł od osoby za odpady segregowane (jest 14 zł/os.),
  • 18,50 zł od osoby za odpady segregowane, gdy liczba osób jest większa niż 5 (jest 13 zł/os.),
  • 40 zł od osoby za odpady niesegregowane (jest 25 zł/os.).

Gmina Sędziszów Młp. zwalnia także częściowo z opłat za śmieci właścicieli nieruchomości, w których zamieszkują rodziny wielodzietne posiadające Kartę Dużej Rodziny.

Zwolnienie to wynosi 3 zł (od kwoty opłaty należnej) od każdej osoby posiadającej Kartę Dużej Rodziny zamieszkującej w tej nieruchomości. Ale aby takie zwolnienie było możliwe to oprócz ważnych Kart Dużej Rodziny, w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Młp. należy złożyć stosowne zgłoszenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
3 lat temu

Pitu pitu…

trackback

[…] Gmina Sędziszów Młp. ponownie podnosi opłaty za wywóz śmieci, wcześniejszy przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów był na pierwszą połowę 2020 roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x