CERTUS rozliczymy twój PIT

Podwyżki opłat za śmieci uderzą po kieszeni także mieszkańców Gminy Sędziszów Młp.

Wyższa opłata środowiskowa za składowanie śmieci, kosztowny system selektywnej zbiórki odpadów, ale także droższa energia i rosnąca płaca minimalna – to najczęstsze argumenty gmin, w których cena za śmieci tak drastycznie wzrasta.

28. listopada 2019r. sędziszowscy radni także podjęli uchwałę o wzroście opłat za wywóz śmieci. Za uchwałą głosowało 14 radnych a 6 było przeciw. Ta podwyżka nie jest, aż tak rażąca w stosunku do obowiązujących cen, bo radni z Sędziszowa Młp. w tym roku już raz podnosili opłaty – pisaliśmy o tym TUTAJ. Jednak biorąc pod uwagę ceny do lipca 2019 – różnica cen jest ogromna ponad 100%.

Nowe stawki będą obowiązywać od 01 stycznia 2020r., a mieszkańcy gminy Sędziszów Młp. zapłacą:

  • 19,50 zł od osoby za odpady segregowane (jest 14 zł/os.),
  • 18,50 zł od osoby za odpady segregowane, gdy liczba osób jest większa niż 5 (jest 13 zł/os.),
  • 40 zł od osoby za odpady niesegregowane (jest 25 zł/os.).

Gmina Sędziszów Młp. zwalnia także częściowo z opłat za śmieci właścicieli nieruchomości, w których zamieszkują rodziny wielodzietne posiadające Kartę Dużej Rodziny.

Zwolnienie to wynosi 3 zł (od kwoty opłaty należnej) od każdej osoby posiadającej Kartę Dużej Rodziny zamieszkującej w tej nieruchomości. Ale aby takie zwolnienie było możliwe to oprócz ważnych Kart Dużej Rodziny, w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Młp. należy złożyć stosowne zgłoszenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
3 lat temu

Pitu pitu…

trackback

[…] Gmina Sędziszów Młp. ponownie podnosi opłaty za wywóz śmieci, wcześniejszy przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów był na pierwszą połowę 2020 roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x