Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zakaz sprzedaży alkoholu w centrum Ropczyc – oddalony!

Wojewoda Podkarpacki uchylił wydany przez ropczyckich samorządowców zakaz sprzedaży alkoholu w centrum Ropczyc (pisaliśmy o tym TUTAJ). Mieszkańcy Ropczyc będą mogli nadal kupić alkohol na terenie Osiedla Śródmieście w godzinach 22.00 – 6.00 rano

Jak informuje Urząd Miasta Ropczyce: W dniu 1 września 2020 r. Burmistrz Ropczyc otrzymał od Wojewody Podkarpackiego rozstrzygnięcie nadzorcze, którym stwierdził on nieważność Uchwały Nr XXIV/223/20 Rady Miejskiej w Ropczycach z dnia 24 lipca 2020 r. w sprawie ograniczenia na terenie osiedla Śródmieście w Ropczycach godzin nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Wojewoda uchylił uchwałę Rady Miejskiej w Ropczycach argumentując, iż wprowadzenie ograniczenia jest wątpliwe z punktu widzenia zasady swobody działalności gospodarczej.

Wojewoda Podkarpacki wskazał, że podjęcie przedmiotowej uchwały wymaga m. in. wykazania, że działalność polegająca na sprzedaży napojów alkoholowych w porze nocnej „sprowadza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, ewentualnie zdrowia i moralności publicznej – art. 31 ust 3 Konstytucji RP”.

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cyc
cyc
3 lat temu

I znowu zaklucanie ciszy nocnej spiewy do rana picie na rynku a z kamer policja korzysta Musza byc mobilne jednostki policji stacjonujace na parkingu rynku od 22 do 3 nad ranem Wytrzymac nie mozna nie mowiac o spaniu piski opon i szalejaca jazda przekraczajaca predkosc Policja nie sprawdza sie

Tom
Tom
3 lat temu
Reply to  cyc

I co jeszcze ci tam zrobić? Zamknij okno i idź spać!! Ludzie mieszkacie przy rynku w centrum miasta to musicie się liczyć z tym ze jest głośno! Ludzie musza się gdzieś spotykać bo to jest miasto i wiochy z niego nie zrobicie!!! A jak się nie podoba to do lasu cisza i spokoj!!

Dud
Dud
3 lat temu
Reply to  Tom

Wyszedłeś ze wsi ale wieś z Ciebie nie..

444
444
3 lat temu

Juz dajcie se ludzie kur.. spokój z ta polityka, wszędzie kur tylko pis po pis po pis po, i tak nie bedzie lepiej i tak choćby po wygrało. Wszyscy to kur.. i złodzieje

Ropek
Ropek
3 lat temu

Po ustanowieniu prohibicji należało ją opatentować.

Kogut
Kogut
3 lat temu

Przecież żaden sklep nie sprzedaje alkoholu w Ropczycach w Rynku po 22.00…

Przepis widmo..
Odpowiedz na przepis widmo…

Jaja….

Antygona
Antygona
3 lat temu
Reply to  Kogut

Owszem, sprzedaje. Alcapone, i to właśnie ten sklep chcieli doprowadzić do bankructwa.

mettor
mettor
3 lat temu

Jak ktoś będzie chciał coś kupić to i tak by kupił. Co do władz to trzeba pamiętać że ryba psuje się od głowy. I trzeba wiedzieć że jest tam dużo takich co przejdą na drugą stronę jak tylko zmieni się wiatr.

Jan
Jan
3 lat temu

Głosując w wyborach samorządowych na Burmistrza Bujaka, nie spodziewałem się, że Rada pod jego nadzorem będzie wprowadzać lewackie zakazy i pomysły w stylu PiS. To jest śmieszne, jest mi to zupełnie obojętne, ale nie tak się rozwiązuje takie problemy.

wkurzony obywatel
wkurzony obywatel
3 lat temu

Żeby jeszcze któraś knajpa parasolki wystawiła w rynku. Moje marzenie.
Restauratorzy mieli by zysk 2x większy, wpływy do budżetu większe (bo dzierżawa gruntu + opłaty + kasa z podatków) ale tempe szczały z urzędu pod dowództwem Bujaka widzą tylko pomniki, krzyż i czubek wlasnego zakichanego nosa. D*E.

Lol
Lol
3 lat temu

Tam się robi wszystko na złość ludziom! Ale jest kilka takich, którzy będą klaskać! No i miasto się w ogóle nie rozwija!

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

I słusznie tępić pisiory i całą resztę tej pseudo rady z rozumem ameby

Ja
Ja
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

W Ropczycach większość władzy ma PSL …

Ola
Ola
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

W większości to przecież nie pisiory

BrawoWojewoda
BrawoWojewoda
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Ale to wojewoda Pisior tępi te pseudorade z burmistrzem na czele. 🙂

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Omerta złamana przez wojewodę. Gorzka pigułka dla „rajcow” Ropczyc. Skończyło się klepanie po plecach. Patrzymy.

Roman
Roman
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Jak piszesz cos to sprawdz ! To nie “Pisiory” wystapili z ta propozycja imbecylu .

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

I bardzo dobrze!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

No i prawidłowo

19
0
Would love your thoughts, please comment.x