Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Tymczasowe aresztowanie dla sprawcy długoletniego znęcania się nad rodzicami

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje dochodzenie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach przeciwko 25-latkowi, podejrzanemu o długoletnie znęcanie się nad rodzicami.

Jak ustalono mężczyzna działając zarówno na trzeźwo jak i pod wpływem alkoholu, od początku 2014 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Jego działania polegały na niszczeniu sprzętów domowych, wyzywaniu, grożeniu pozbawieniem życia, w tym przy użyciu noża i faktycznym jego użyciu, przy czym pokrzywdzona doznała rozcięcia palców dłoni, zadawaniu uderzeń z otwartej ręki, a także szarpaniu, popychaniu, kopaniu i podduszaniu, co skutkowało wielokrotnym spowodowaniem na przestrzeni ostatnich lat rozległych obrażeń u pokrzywdzonych, w tym: stłuczeniami głowy, podbiegnięciami krwawymi, krwiakami, urazem barku oraz złamaniem żeber i kości czaszki.

Pokrzywdzeni przez cały czas ukrywali co rzeczywiście działo się w ich domu, lecz z uwagi na ostatnio eskalujące wydarzenia, zdecydowali się złożyć zawiadomienie i zeznania w sprawie.

25-letniemu mieszkańcowi Ropczyc przedstawiono zarzut znęcania się nad osobami najbliższymi. Podejrzany przyznał się w całości do zarzuconego mu czynu, odmówił złożenia wyjaśnień, wyrażając jedynie skruchę i deklarując zaprzestanie swoich działań.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ropczycach 29 listopada 2019 roku zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, z uwagi na uzasadnione obawy utrudniania prowadzonego postępowania i wpływania na świadków oraz z uwagi na uzasadnioną obawę, że podejrzany może dopuścić się kolejnego poważnego przestępstwa na szkodę pokrzywdzonych.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa Rzeszów

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
3 lat temu

5 lat za znecanie sie przez 6 lat nad rodzicami? Co najmniej powinien dostac 15 lat. Rodzic to swietosc! dali mu zycie . zamknac dziada na 15 lat .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x