Orzech promocje

Policjanci odzyskali rower o wartości 2 tys. zł!

Ropczyccy policjanci odzyskali rower o wartości 2 tys. zł. Pojazd był łatwym łupem, bo właściciel zostawił go na stojaku bez zabezpieczenia. Teraz sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mundurowi apelują o zabezpieczanie jednośladów przed kradzieżą.

Kilka dni temu funkcjonariusze ropczyckiej komendy powiadomieni zostali o kradzieży roweru z parkingu w Ropczycach. Jego wartość właściciel wycenił na kwotę 2 tys. złotych. Jednoślad stał się łatwym łupem złodzieja, gdyż jego właściciel pozostawił go przed budynkiem i w żaden sposób nie zabezpieczył. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Już kolejnego dnia w toku wykonywanych czynności dzielnicowy ustalił, że związek ze sprawą może mieć znany mundurowym, 41-letni mieszkaniec Ropczyc. Kryminalni potwierdzili przekazaną przez niego informację.

Jak się okazało, sprawca kradzieży, pozostawił jednoślad na drodze dojazdowej do swojej posesji. Funkcjonariusze zabezpieczyli rower, który po zakończeniu prowadzonego postępowania, zostanie zwrócony jego właścicielowi. 41-letniemu mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich rowerzystów, aby zostawiając swoje jednoślady zabezpieczali je przed kradzieżą np. mocując do stałych elementów. Wszystkie elementy, które nie stanowią, integralnej części roweru, zabierajmy ze sobą.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x