Zmiany w tarczy antykryzysowej
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zmiany w tarczy antykryzysowej .
Dotyczy to zwolnienia z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące osób samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców , jeżeli ich przychody spadły o więcej niż 50 procent w stosunku do lutego bieżącego roku . Wcześniej była mowa o odroczeniu składek ZUS, a nie zwolnieniu z nich.
Prezydent zapowiedział także , że państwo dopłaci 40 proc. średniego wynagrodzenia w przypadku firm , które utrzymają miejsca pracy.
Nic to nie daje większości firm usługowych.
Wiadomo od zawsze że Styczeń i Luty są najsłabszymi miesiącami.
A marzec w zależności od tego jak układa się okres świąteczny jest jednym z najlepszych miesięcy handlowo-usługowych.
Skoro większość firm działała nie mało do połowy Marca ciężko będzie im załapać się na -50 % próg przychodu.
Uczciwiej byłoby porównywać to z analogicznym okresem z 2019 minus inflacja.
W marcu pewnie nie skorzystamy z tej ulgi, zostają dalsze miesiące. To są projekty, zobaczymy co wyjdzie z sejmu.
To kompletnie nic nie daje przedsiębiorcy, bo powiedzmy że mały mikroprzedsieborca z jednoosobowa działalnością zarobił w lutym 4tys więc jeśli teraz zarobi tylko 2tys to automatycznie ZUS w kwocie blisko 1500zl musi płacić, kolejny celowy absurd antypolskiej władzy
Odróżniasz przychód od dochodu?, bo jeżeli nie to nie kreuj się na eksperta. Pisanie przez ciebie o antypolskiej władzy to już w ogóle dno.
Ile trzeba mieć w sobie nienawiści by jakikolwiek rząd nazwać antypolski, głupota przez ciebie przemawia. Albo jesteś zbyt młody by to zrozumieć, albo zgrzybiałym pokrzywdzonym przez los człowiekiem. Współczuję ci.
Pytanie do prawnika? Czy po wypisaniu dziecka z przedszkola będzie można dalej być na zasiłku opiekuńczym z tytułu zamkniętego przedszkola? Czy ZUS może kazać go zwrócić?
Art. 4. 1. W przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 i 1590) przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.