Orech promocje

Kobiety protestowały na ropczyckim rynku [ZDJĘCIA]

Kobiety z Ropczyc, podobnie jak z wielu miast w Polsce, zdecydowały się zaprotestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który wskazuje na zaostrzenie przepisów ws. aborcji.

Protest rozpoczął się o godz. 18 na ropczyckim rynku. Potrwał około półtorej godziny. Fotorelacja ⬇️

zdjęcia: Damian Budziwojski

zdjęcia: RRS24

44 komentarze na temat “Kobiety protestowały na ropczyckim rynku [ZDJĘCIA]

 • 3 listopada 2020 o 21:53
  Permalink

  +Młode dziewczyny, małolaty. Dlaczego dajecie się tak łatwo manewrować. Przecież nie chodzi o żadne dobro kobiet. Jeśli chodzi o morderstwo, to nie ma żadnego tłumaczenia. Nie można wybierać kto ma żyć, a kto ma być zamordowany. Tak lub podobnie postępowali najwięksi zbrodniarze.

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2020 o 03:17
  Permalink

  Zgadza się, gdyby nie policja, mogło dojść do nieszczęścia. Szczególnie gdy na protestach pojawiają się prowokatorzy w dresach i „bohaterskie” tituszki ze strzelca. Więc dziękujemy policji, a damskim bokserom już dziękujemy.

  Odpowiedz
 • 1 listopada 2020 o 11:26
  Permalink

  W tym proteście nie chodzi o prawa kobiet tylko o zadymy sterowane z zewnątrz a te panie na rynku to chyba następne pokolenie dzieci szczęścia co wszystko mają załatwione , pracę w gminie w szkole

  Odpowiedz
 • 1 listopada 2020 o 08:45
  Permalink

  A wszystkim młodym kobietom przypominam że za” komuny” można było bez przeszkód skrobać nienarodzone dzieci, Część kobiet traktowała to jak środek antykoncepcyjny. Zwykły ginekolog dawał skierowanie do szpitala, nikt się nie pytał dlaczego. Gdyby w latach 90 nie zmieniono tego prawa wiele z was by na tych protestach po prostu nie była.

  Odpowiedz
 • 31 października 2020 o 00:32
  Permalink

  Dyktator Jarosław kazał bronić kościołów, więc mózgi w dresach i ze strzelca odrazu się zjawili do obrony. Protestowały kobiety a po drugiej stronie stały baby w dresach.

  Odpowiedz
  • 31 października 2020 o 18:39
   Permalink

   Baba-ropczycanin, który nie miał odwagi w środę wieczorem stanąć pod kościołem ani na rynku w Ropczycach w środę wieczorem, teraz broni „kobiet” bohaterskimi komentarzami w necie. Kto był to widział, że gros osób w tłumie na rynku to nieletnie dziewczynki ze szkoły podstawowej (najmłodsza mogła być z 4 – 5 klasy). Gdyby nie policja to mogło dojść do nieszczęścia. A strzelcy działali w całej Polsce zgodnie z instrukcją Komendanta Głównego i w myśl listu Prymasa Polski, który w tym dniu napisał w liście pasterskim: „niezwykle bolesne i godne potępienia są działania protestujących, którzy niszczą pomniki, elewacje kościołów, a także przerywają sprawowane tam Msze święte. To profanacja rzeczy najświętszych, na którą nie może być zgody”.

   Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 10:59
  Permalink

  I powrócę jeszcze raz do Hitlera, był panem życia i śmierci, decydował kto może żyć i kto jest niegodzien życia, to samo robi dziś lewactwo.
  Dziewczyny jeśli się dziś nie obudzicie i nie przejrzycie na oczy jutro nie będziecie miały nic do powiedzenia w swoich sprawach. Lewactwo nigdy nie broniło praw jednostki, tylko partia i jej przywódcy decydowali na co komu pozwolą. Do tego chcecie wrócić? Ze jak wyrazicie jakiś swój pogląd, a sprzeczny z ideologią marksistowską, to stracicie dzieci, pracę, dom??
  Lenin też obiecywał prawa dla wszystkich, wyzwolenie kobiet…wymordował miliony

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 10:53
  Permalink

  W zupełności się z komentatorem Zbyszkiem zgadzam.
  Każdy powód może być dobry, żeby uzasadnić zabójstwo.
  A może ja tak wyjdę na ulicę, kogoś tam skrzywdzę i powiem, że no cóż sądy nie mają mnie prawa ścigać, ja to na swoje sumienie biorę…
  Dziewczyny wiecie do czego prowadzi danie ludziom prawa do mordowania?
  Już historia to przerabiała – dokonywanie aborcji na aborygenkach, indiankach, kobietach podejrzewanych o choroby psychiczne, jak się lewakom da prawo do mordowania, będą mordować kogo będą chcieli. Będziecie dziewczyny kiedyś w ciązy, może czasy i prawo zmienią się na tyle, że jak dziewczyna z dużą wadą wzroku, to nie może mieć dzieci, bo po co państwu dziecko, które potencjalnie nie będzie idealne..
  Do tego zmierza to lewactwo, komuniści, nie mający kompletnie szacunku do drugiego człowieka, do kobiety, do ludzi o innych poglądach.

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 10:46
  Permalink

  jak tak obserwuję to zgromadzone towarzystwo pseudo obrońców kobiet, to widzę młode dziewczyny, które o posiadaniu dzieci nic nie wiedzą i jeszcze pare ładnych lat nie będą wiedzieć.
  Pójdą za te kilka lat na wybory wybiorą lewaków, potomków komunistów i będą święcie przekonane, że dobrze uczyniły. za kilka kolejnych lat się mocno zdziwią jak zostały oszukane, jak naiwnie oceniały zamiary obecnych swoich „popychaczy” strajkowych. Ci „popychacze” strajkowi sami udział w wyborach wezmą, niektórzy z nich do władzy się dorwą, o swoich pomagierach zapomną szybko, kasę i układy będą mnożyć. Dziewczyny, tylko po to im jesteście potrzebne teraz!!! Te protesty z obroną praw kobiet nie mają nic wspólnego!!!

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 07:30
  Permalink

  Jeżeli chodzi o dresiarzy to eskalacja nienawiści jest bez sensu a wulgaryzmy nie na miejscu.Obu stronom zalecam poszerzenie swojej edukacji szczególnie historii Polski.Jakie zachowania naszych przodków doprowadziły do utraty niepodległości,i czym jako naród obecnie się „podniecamy”. Miejmy świadomość,że Polskie elity zostały wymordowane podczas 2 wojny światowej i odbudowanie tej warstwy społecznej zajmie nam jeszcze kilka pokoleń.

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 07:05
  Permalink

  Powiem tak.gówniarstwo nawet 40-letnie twierdząc,że „to jest wojna”nie ma pojęcia o czym bredzi.Drwiny z Kościoła Katolickiego i Jego zasad w imię własnego egoizmu świadczą o tępocie umysłowej. Świat nie lubi próżni.Zamiast religii Katolickiej mielibyśmy islam-np jakby Sobieski nie dał rady pod Wiedniem.A wówczas ten „karampuk” przebrany za misia byłby odziany w ubranko z otworami na oczy i za pomocą batoga przez eunucha zapędzany do haremu.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 19:54
  Permalink

  Dzisiaj padało już wam się dup….. Ruszyć nie chciało co

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 19:10
  Permalink

  Organizatorzy tych protestów dali się podprowadzić jak dzieci .Gospodarka w ruinie ,przez koronowirusa ( nieważne czy jest czy to ściema) a koronowirusa gwałtownie przyspiesza i to już nie będzie na nieudolność rządu tylko na opozycję i protesty (. Przecież ci co zadecydowali o orzeczeniu trybunału mieli na to 23 lata i nikogo to nie zastanawia czemu teraz ?

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 19:06
  Permalink

  Jutro do strajku kobiet dołączą LGBT. Drogie panie i panowie z Ropczyc dołączycie się ????

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 17:22
  Permalink

  Debilizm w czystej postaci
  Stoją tam w kagancach i to nie przeszkadza
  Za chwile będą was trzymać w domach jak za stanu wojennego to nie przeszkadza
  A wogole to gdzie bylo gestapo ropczyckie zwane milicja. Gdzie ich komunikaty mamy stan plandemi itd?
  Widać że to ustawka….

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 12:43
  Permalink

  Ci po drugiej stronie to członkowie związku strzeleckiego strzelec. nie ładnie. gdzie wasze mundury , skoro tak bardzo bronicie kościoła i Polski? Swoją drogą… nikt kościoła nie atakował…nie bez powodu związek strzelecki strzelec nazywa się potocznie „babskim wojskiem” – skoro uderzacie na kobiety. wstyd panowie. WSTYD!

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 22:26
   Permalink

   Proszę nie pisać kłamstw o Związku Strzeleckim. Grupa Strzelców był wtedy na Mszy św. i różańcu w kościele farnym (od 18.00 do około 19.30), na wypadek prób ewentualnej profanacji czy innej prowokacji. Człowiek rozpowszechniający kłamstwa to kłamca. WSTYD!

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 11:11
  Permalink

  To wszystko wina PiSu i kościoła. A wy dalej jak te durne owieczki łazicie i dajecie na tacę, a oni w swoim rozpasaniu robią co chcą, gwałcą wasze dzieci, grają w karty, maja kochanki, skrobią swoim kochankom a wam mówia co macie robić. Pora sie obudzić. Zerwać konkordat i opodatkować kościół. A księża niech się zajmą gloszeniem Słowa Bożego a nie wpierdzielaniem sie do macic, w politykę itd. Czepiajcie się swoich wiernych, wychowujcie je tak żeby nie chcieli sami z siebie skrobać zdeformowanych płodów, ale nie narzucajcie swojego zdania wszystkim. To nie jest kraj wyznaniowy tylko świecki więc – wypierdalać. Banda zakłamanych hipokrytów. jestem wierzący, byłem ministrantem za prałata Cieśli jeszcze, lektorem też byłem w ropczyckim kościele. Ale moja noga więcej tam nie postanie , a już przelało m i się jak ten proboszcz obecny z głupkowatym uśmiechem, na pierwszej komunii w kościółku w kazaniu nawijał o LGBT i Dudzie, jaki to on wspaniały. I tylko z szacunku dla rodziny nie odezwałem się i nie przerwałem temu oszołomowi kazania. DOSYĆ! Bóg jest wszędzie, aby być dobrym i się modlić nie potrzeba do tego wcale kościoła. Nawet więcej – kościół szkodzi, to zło. Mówię o polskim zepsutym do szpiku kości kościele.

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 15:54
   Permalink

   Kościołem jesteśmy my wszyscy katolicy, przykro że miałeś złe doświadczenia jako ministrant i lektor.
   To naród w wyborach powszechnych decyduje o polityce państwa również tej wobec kościoła. Czy w przyszłych wyborach wygra zdecydowanie lewica tak by móc zmienić konstytucję, wypowiedzieć konkordat ?
   Osoba chcąca wystąpić z Kościoła musi mieć ukończone 18 lat i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Oświadczenie woli składa się proboszczowi właściwemu dla miejsca zamieszkania osobiście, w formie pisemnej. Skutków kanonicznych nie wywiera oświadczenie złożone drogą elektroniczną, za pomocą poczty, czy przed urzędnikiem świeckim. Warto podkreślić, że warunkiem koniecznym do złożenia skutecznego oświadczenia jest także świadomość jego konsekwencji i brak jakiegokolwiek przymusu.
   Oświadczenie powinno zawierać dane personalne odstępcy, informacje dotyczące miejsca i daty chrztu. Zwykle należy również dostarczyć świadectwo chrztu. Koniecznym jest również pisemne wskazanie motywację wystąpienia z Kościoła. Wreszcie: odstępca musi w nim wyrazić wprost wolę dokonania aktu apostazji, opatrzoną klauzulą świadomości konsekwencji jakie ten akt za sobą pociąga.

   Proboszcz przyjmujący oświadczenie w pierwszej kolejności sprawdza oświadczenie o apostazji pod względem wymogów formalnych. Następnie przeprowadza z odstępcą rozmowę, mającą poznać przyczyny jego decyzji i przynajmniej podjąć próbę przekonania go do rezygnacji z wystąpienia z Kościoła. Informuje go także o konsekwencjach kanonicznych takiej decyzji, w tym zaciągnięciu na siebie kary ekskomuniki.

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 11:10
  Permalink

  Mamy tylko dzisiaj 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Mam nadzieję że panie uczestniczące w protestach mieszają same, bo prawdopodobieństwo zarażenia się w takich skupiskach jest ogromne, a przeniesienie tego na rodziców doprowadzi do tragedii.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 11:01
  Permalink

  Czy wy młode dziewczyny wiecie w czym uczestniczycie?
  Zabija się dziewczynki z zespołem Turnera u których rozwój psychiczny jest zwykle prawidłowy.
  Średni wzrost osiągany wynosi 143cm, budowa ciała jest krępa, szyja jest krótka, a kończyny dolne skrócone w stosunku do długości tułowia. To jedyny powód do ich śmierci.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 09:18
  Permalink

  mało tego. te chłopaczki to związek strzelecki strzelec po cywilu… tylko pogratulować.

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 08:19
  Permalink

  Całkowicie nie rozumiem podejścia tych młodych chłopaków, czemu tam tyle nienawiści i przy tym ksiądz i nauczyciel! Przecież zdecydowana większość tych kobiet to katoliczki, które nie są za aborcją na żądanie, tylko walczą o to żeby nie zmuszać ich do heroizmu i bohaterstwa rodząc zdeformowane płody i walczą o równość i prawo głosu. To wina tylko i jedynie prezesa Kaczyńskiego, który ma za cel nadrzędny skłócić ludzi, rodziny, przyjaciół aby zakryć swoje nieudolne decyzję odnośnie pandemii i zrzucić winę za szalejącą liczbę zakażeń na protesty. Błędem jest podpięcie się pod te protesty lewicowych skrajnych poglądów z którymi nie zgadza się 80% protestujących, a agresją, przekleństwami i wandalizmem, które jest po każdej z stron nic nie zbudujemy! Wstyd mi za taką Polskę i to wina władzy rządzącej ich obłudy, kłamstw, kupowania ludzi za ich własne pieniądze. Mam już teraz tylko nadzieję w Gowinie i Prezydencie (na którego nie głosowałam) i Hołowni, że uspokoją te nastroje. Bo powinniśmy teraz naprawdę usiąść sobie na tyłkach dla naszych dziadków i rodziców! A przy urnach za 3 lata pamiętajcie !

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 11:17
   Permalink

   Uprawia pani politykę w najgorszym wydaniu. Społeczeństwo tak zagłosowało – dając władzę i znając poglądy zjednoczonej prawicy. Jak w następnych wyborach wygra lewica to przeprowadzi zmiany w konstytucji. Ten protest był poparciem lewicy i hasłem aborcji na żądanie, wystarczy popatrzyć na plakaty w rękach uczestniczek.

   Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 23:09
   Permalink

   To prawda, że „wypuszczenie”orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tym czasie jest przykrywką dla ustaw dotyczących prawdziwego ograniczania wolności z wymyśloną pandemią. Opozycja dała się wpuścić w kanał bo generalnie jest wyjątkowo głupia. W swoim ograniczeniu pociągnęła za sobą gotową do wszelkich burd Antifę, uznaną zresztą w USA za organizację terrorystyczną, i całą rzeszę małolatów ( widać to na ropczyckim rynku. Małolaty, którym pozamykano knajpy, nie wiedząc dokładnie o co chodzi hurtem wyległy na ulice. Orzeczenie TK nie zmienia prawa w tym zakresie jest za to szczególną jego interpretacją i to stało się powodem do generalnych protestów. Można byłoby to uznać za walkę o tzw wolność wyboru kobiet ale eskalacja zdarzeń: ataki na kościoły, pobicia i wulgaryzmy sprawiły, że wydarzenia w skali kraju to zwykłe działania przestępcze nie do akceptacji. Przemówienie na ropczyckim rynku, niezwykle infantylne, może obronić się jedynie tym, że było skierowane do dzieci. Dorosły facet nie wie kiedy zaczyna się życie. Podobne głupoty można usłyszeć od czołowych lewackich niedorozwojów, którzy w wywiadach plączą się jak potrąceni. Zgadzam się z tezą, że to trzeba zapamietać do wyborów tylko czy wybory będą nam dane jeśli jesteśmy jako społeczeństwo tak głupi.

   Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 07:16
  Permalink

  Czy wy młode dziewczyny wiecie w czym uczestniczycie?
  Większość wad płodu można odpowiedzialnie stwierdzić w okolicy 20 tygodnia życia. Jak wam się wydaje jak wygląda taka aborcja? Leżysz na łóżku, podaje ci się środki po którym rodzisz. Tak to jest mimo wszystko poród tylko dziecku pozwala się umrzeć bo ma jeszcze niewykształcone płuca. Ono się dusi. Nie zapomnisz tego do końca życia, będziesz miała sny i koszmary. Taki chcesz mieć wybór ????

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 07:07
  Permalink

  Czy wy młode dziewczyny wiecie w czym uczestniczycie?
  „Aborcja legalna, bezpieczna i darmowa. Teraz”- To główne hasło „ strajku kobiet”
  To jest wezwanie do zabijania wszystkich nie tylko nieuleczalnie chorych. Tego chcecie?
  Czy możecie pomyśleć zanim w czymś weźmiecie udział ? Jaką organizację popieracie?

  Odpowiedz
 • 29 października 2020 o 05:53
  Permalink

  Czy wy młode dziewczyny wiecie w czym uczestniczycie?
  Zabija się dzieci z zespołem Downa ,które mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia.
  Tak jak inne dzieci mogą śmiać się lub płakać i wykazywać w wyglądzie zewnętrznym podobieństwo do matki lub ojca. Do szczęśliwego życia potrzebują miłości, opieki i zainteresowania.
  Większość osób ma niepełnosprawność intelektualną od stopnia lekkiego do umiarkowanego.
  To jedyny powód do ich śmierci.

  Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 09:42
   Permalink

   Pisze pan bzdury!. Nie poddaje się aborcji płodów z lekką lub umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną. Nie o to chodzi w sentencji trybunału konstytucyjnego, a o płody z ciężkimi wadami genetycznymi. Zresztą na usg nie sprawdza się potencjału intelektualnego.

   Odpowiedz
   • 29 października 2020 o 11:00
    Permalink

    Piszesz:” Nie poddaje się aborcji płodów z lekką lub umiarkowaną niepełnosprawnością” – tak w życiu płodowym nie można stwierdzić z całą pewnością tej wady.

    Odpowiedz
    • 30 października 2020 o 11:02
     Permalink

     Dziś aborcja jutro eutanazja.. takie będą konsekwencje.. Będzie poszerzanie pod przykryciem pseudo szlachetnych haseł czy teorii…

     Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 14:17
   Permalink

   Panie Zbyszku,dziewczyny walczą o prawo wyboru,a nie zabijanie.Jeżeli jest Pan wierzący to wie Pan ,że CZŁOWIEK został i obdarzony WOLNA wolą.Ta wolna wola to nie tylko dotyczy czynienia dobra.Pan chce być Bogiem,żeby ograniczać ludziom wolną wolę?

   Odpowiedz
 • 28 października 2020 o 23:07
  Permalink

  O, nawet widać kilku z tych, których niestety nie wyskrobano- patusiarskie kibole, wielcy obrońcy cnót i wiary, potomków husarii, cwanych i odważnych gdy jest 5 do 1.

  Odpowiedz
  • 3 grudnia 2020 o 22:44
   Permalink

   Sie strajkujecie a co z obiadem ❓🤔😭

   Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 05:35
   Permalink

   Prawie jak na długiej przerwie gimnazja opanowała całe planty

   Odpowiedz
   • 29 października 2020 o 13:41
    Permalink

    Licealiści ze Zwierza kojarze tego zielone z nich… Zachowanie przedszkola ciekawe jaki mają szacunek do matek swoich że są wogole na świecie… pewnie taki jak pokazali wczoraj… pięknie się dzieje dlatego mołolatów nie wybierają dziewczyny bo widać co się dzieje z ich głowami… Mogli by przynajmniej ściągnąć te maski z ryjów ale mają nie równo pod sufitem…

    Odpowiedz
    • 29 października 2020 o 19:52
     Permalink

     Jak żyć?! Rodzicielstwo, które zakłada że jak będzie coś nie tak -to zabije swoje dziecko, po co się trudzić i takie pokolenie niestety wchodzi w życie.. chronić dzieci, wnuczki itd. przed takimi idiotyzmami…

     Odpowiedz
  • 29 października 2020 o 07:26
   Permalink

   Kibole +obrońcy życia = ciemnogród.

   Odpowiedz
   • 30 października 2020 o 09:30
    Permalink

    ciemnogrod to niestety ty sobą reprezentujesz. Hitler też chciał oczyścić naród z kalek i upośledzonych.

    Odpowiedz
   • 30 października 2020 o 11:17
    Permalink

    Dziś aborcja jutro eutanazja, takie będą konsekwencje.. Poszerzane pod przykryciem pseudo szlachetnych haseł i teorii.. Proponuje zapoznać się z historią lekarza, od którego zaczęła się aborcja, eutanazja w Holandii, sam jest w szoku jak daleko to poszło.. Holendrzy, Belgowie na starość emigrują i boją się szpitali u siebie bo mogą nie rokować…

    Odpowiedz
 • 28 października 2020 o 22:28
  Permalink

  A co to za cipki w dresach po drugiej stronie? Kibole Błękitnych? Ale sie uśmiałem 😀 Dzięki za te foty!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *