Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Uczniowie ropczyckiego „Zwierza” laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu w Łodzi

W dniach 26-27 października 2020 r. odbył się w Łodzi IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Festiwal ten ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży ogromną popularnością.

Organizatorami OFPR są – XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Uczestnicy Festiwalu to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. W tym roku Festiwal przebiegał pod hasłem „Świat bez wojny- pokój na ziemi”. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.

Po eliminacjach wstępnych Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale 50 uczestników. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, Festiwal odbył się w formie online. Koncerty z nagraniami występów uczestników były  transmitowane ze studia festiwalowego w Łodzi.

Wśród finalistów Festiwalu, już po dziewiąty, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach -: Monika Traciak (kl.4 LG), Natalia Saj (kl.2 EK) i Konrad Kujda (kl.2 HM), przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego – Anitę Bieniasz.

Monika Traciak reprezentowała naszą szkołę w dwóch kategoriach. Jako solistka wykonała piosenkę „Cud Bożego Narodzenia”z repertuaru ukraińskiej piosenkarki Nastii Kamenskih.

W duecie Monika wystąpiła z Natalią Saj.  Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki- „Bocian na dachu”
(z repertuaru znanej rosyjskiej i ukraińskiej piosenkarki- Sofii Rotaru) oraz „Dwa kawałki kiełbaski” grupy Kombinacja.

Konrad Kujda wystąpił z piosenką „Pamiętam cię” z repertuaru Dimy Bilana.

Zmagania uczestników oceniało dziewięcioosobowe międzynarodowe Jury pod przewodnictwem  Ludmiły Szypielewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli
i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Z radością informujemy, że uczniowie naszego Zespołu już po raz siódmy znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu-   Monika Traciak i Natalia Saj zajęły III miejsce w kategorii Duet.

Nagranie konkursowe zostało zrealizowane dzięki uprzejmości Dyrektora Centrum Kultury w Ropczycach– pani Sylwii Ruszel  oraz panów – Mikołaja Harchuta i Artura Marka, za co serdecznie dziękujemy.

autor: Anita Bieniasz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x