Orech promocje

Ropczycki magistrat popiera akcję protestacyjną, ale nie gasi światła …

Dziś o godz. 17 zgasły światła w ponad 50 polskich miastach, to znak protestu w związku z zapowiedzią zawetowania unijnego budżetu przez polski rząd.

Akcję gaszenia świateł zainicjowało stowarzyszenie “Tak! Samorządy dla Polski”, jak czytam: ” – Nie zgadzamy się na pozbawianie mieszkańców pieniędzy na potrzeby ich lokalnych społeczności. Dlatego w największych polskich miastach oraz najmniejszych wsiach symbolicznie, na 1 godzinę zgasną latarnie. Bo bez pieniędzy, za chwilę zgasną na stałe…”

Samorządowcy protestują przeciwko zapowiedzi premiera w sprawie zgłoszenia weta do budżetu Unii Europejskiej.

Ropczycki samorząd także wyraził swoje zdanie, ⬇️

Samorządy alarmują, że w razie polskiego weta, nasz kraj może zostać pozbawiony ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii COVID-19, a także na rozwój. Doskonale wiemy, jak zmienił się standard życia mieszkańców, infrastruktura, zwłaszcza drogowa, rolnictwo i poziom usług publicznych w ciągu kilkunastu lat naszej obecności w UE. Pamiętamy o swobodnym przepływie towarów i usług, turystyce i możliwości legalnej pracy i nauki na terenie UE. Wiemy też, że jeszcze wiele aspektów naszego życia można poprawić, korzystając z unijnych dotacji. Nie pozwólmy tego zaprzepaścić obecnemu rządowi w imię międzypartyjnych starć, utrzymania władzy za wszelką cenę, czy tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości, która sprowadza się do zachowania kontroli nad sądownictwem.

Ropczyce popierają akcję protestacyjną miast. Jednakże ze względu na to, że zmiana programu sterującego oświetleniem ulicznym jest przedsięwzięciem niezwykle skomplikowanym oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców nie będziemy gasić światła w mieście.

Źródło: fb Miasto i Gmina Ropczyce

9 komentarzy na temat “Ropczycki magistrat popiera akcję protestacyjną, ale nie gasi światła …

 • 2 grudnia 2020 o 23:31
  Permalink

  Ropczycki samorzad ewidentnie nie ma co robić więc zamiast wziąc się do roboty to tylko robi akcje protestestacyjne i to w sprawach na które kompletnie nie ma wpływu! A temat Lidla w Ropczycach ucichł już pewnie na stałe! Nie zajmują się tym co do nich nalezy tylko wielką polityką!

  Odpowiedz
  • 3 grudnia 2020 o 11:19
   Permalink

   Samorząd Ropczyc protestuje bo winą jego bierności jest Rząd i partia rządząca która odnosi sukces, czeka może na trzęsienie ziemi może wtedy pojawi się inwestor, po co w mieście LIDL kiedy jest GS Samopomoc Chłopska.

   Odpowiedz
 • 2 grudnia 2020 o 17:29
  Permalink

  Zamiana Moskwy na Brukselę? Wyzwoliliśmy się z pod jarzma sowieckiego, a teraz mamy iść pod dyktando szwabów? Unia nie za wszelką cenę! Brawo Polski Rząd! Komuniści i Zsl (psl) von.

  Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020 o 22:27
   Permalink

   Człowieku przestań palić ten susz.Rodzice wiedzą o tym,że przypalasz i masz omamy.Nie wiem jak ci poradzić,może uprawiaj buraki.

   Odpowiedz
 • 2 grudnia 2020 o 14:01
  Permalink

  Protestują a nie gaszą, chcieliby a nie mogą, jakieś to pokręcone i dwuznaczne. Nie ładnie.

  Odpowiedz
 • 2 grudnia 2020 o 13:16
  Permalink

  Większość samorządowa razem z namiestnikiem z pod wypłowiałego koloru PSL popiera obóz zdrady i zaprzaństwa w akcji protestacyjnych miast. Warto zapamiętać aktywność na przyszłe wybory.

  Odpowiedz
 • 2 grudnia 2020 o 07:39
  Permalink

  Nie po to tyle lat Polska walczyła o niepodległość i suwerenność by komuchy z Unii znów nam dyktowały co mamy robić. Nie ma co władza w Ropczycach z pod znaku PSL i czerwonych wyje.

  Odpowiedz
 • 1 grudnia 2020 o 18:54
  Permalink

  Gdyby nawet Polska nie zawetowała unijnego budżetu to i tak dla mieszkańców niema znaczenia bo gmina czy było weto czy nie podatki i śmieci będzie podnosić

  Odpowiedz
  • 6 grudnia 2020 o 15:06
   Permalink

   Katoliki z PSL, którzy rządzą w Ropczycach dla władzy poszli do wyborów do europarlamentu z tęczową lewacką zarazą.
   Tak katolicy z zsl, czeka na was wieczna kara za wystąpienie przeciw Bogu !!!!!
   Teraz macie ten sam ustalony przekaz totalnej opozycji, czyli straszenie urojoną utratą kasy, czy wymyślony konflikt w PIS.
   A reforma sądownictwa zmierza do wyrwania ,,postkomuchom ” sądów i sędziów z ich kieszeni w których siedzą od 1989 a w prostej linii przybyłe na sowieckich czołgach i zainstalowane przez,,PANA” Polaków Stalina.
   Żaden europejski rząd nie ma takiej opozycji w europarlamencie z własnego kraju.
   Ale TARGOWICA wiecznie żywa.
   123 lata pod zaborami to nie przypadek.
   Część Polaków musi mieć nad sobą
   teraz NIEMIECKIEGOO PANA, bo ma kompleks niższości i nie wierzy w POLSKĘ.
   Zapraszam do dyskusji. Dziękuję.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *