Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Już w piątek startuje VII. Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego 2020 roku

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego to prestiżowy ranking sportowy organizowany w naszym powiecie. W tym roku nagrody zostaną przyznane już po raz VII.

Od kilku lat prowadzony jest on w formule, w której głosami naszych Mieszkańców nagradzani są Ludzie Sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli – Sportowiec Roku, Talent Roku, Trener Roku, Działacz Sportowy Roku i Drużyna Roku.

Obok wyróżnień w podanych kategoriach nie zabraknie tych  dodatkowych – jak co roku Kapituła Plebiscytu przyzna nagrodę specjalną osobie szczególnie zaangażowanej w działalność sportową na terenie naszego powiatu oraz wylosowany zostanie szczęśliwy numer spośród głosujących w plebiscycie – nagroda 500zł.

Znakomite osiągnięcia naszych lokalnych sportowców warto doceniać, a dla samych  laureatów (tych tradycyjnie poznamy podczas Gali Sportu, która odbędzie się jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą – w przeciwnym razie przyjmie formę multimedialną) głosy kibiców są wyjątkowe i napędzają do dalszego działania.

Plebiscyt będzie prowadzony poprzez głosowanie internetowe za pośrednictwem naszej strony internetowej www.rrs24.net – TUTAJ (strona będzie aktywna w dniu rozpoczęcia głosowania)

Głosowanie rusza już w piątek 29 stycznia o godz. 8:00, a głosy na swoich faworytów będą mogli Państwo oddawać do 28 lutego 2021 r. do godz. 24:00. Każdy uczestnik głosowania może złożyć jeden głos dziennie na swoich kandydatów w danej kategorii. Wśród głosujących zostanie rozlosowana nagroda – 500 zł!

NOMINOWANI !
Sportowiec roku:
 • Hubert Dęborowski 21 lat,LUKS Lubzina (sumo). Aktualny Mistrz Polski Seniorów w Sumo w kategorii 70 kg. 
 • Maciej Dryja – 24 lata, LKS Olchovia (piłka nożna), wychowanek klubu grający na pozycji środkowego pomocnika. Jest bardzo ważnym ogniwem zespołu, kieruje jego grą.
 • Kacper Fornek – 19 lat, Kaskada Ostrów Kamionka (piłka nożna), pomimo młodego wieku podstawowy zawodnik w akcjach ofensywnych. Jako jedyny zawodnik Kaskady rozegrał wszystkie mecze w podstawowym składzie. Imponuje szybkością w roli skrzydłowego. Zdobył kilka bramek i zanotował wiele asyst.
 • Aleksandra Niemiec – 23 lata, KP Fala Ropczyce (pływanie).Mistrzyni i vice mistrzyni Polski Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.
 • Magdalena Pasko – 29 lat, LKS PZL Lechia Sędziszów Małopolski, mieszkanka Ostrowa, podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju w dniach 26-29 listopada 2020 wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej +87 kg, oraz złote medale w rwaniu, podrzucie i w dwuboju. Trenuje podnoszenie ciężarów od 13 lat. W tym okresie wywalczyła trzy medale Mistrzostw Juniorek w tym 2 złote, 3 medale Mistrzostw Polski do 23 lat w tym 2 złote, 9 medali Mistrzostw Polski Seniorek, w tym 1 złoty i 1 srebrny. Siedmiokrotnie jako reprezentantka Polski i członkini Kadry Narodowej startowała na zawodach rangi Mistrzostw Europy i Świata różnych kategorii wiekowych. Najwyższą lokatą jest trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy do 20 lat.
 • Łukasz Perłowski – 36 lat, Extrans Sędziszów Małopolski (piłka siatkowa), były reprezentant Polski oraz 3-krotny mistrz Polski z Asseco Resovią Rzeszów. Do drużyny z Sędziszowa Małopolskiego dołączył przed sezonem 2019/2020, z miejsca stając się jej mocnym punktem. Doświadczony środkowy, wraz z drużyną sięgnął po trzecie, historyczne dla sędziszowian miejsce w rozgrywkach II ligi mężczyzn.
 • Klaudia Pieprzak – 23 lata, LUKS Syrena Gnojnica Wola (Sumo).Aktualna Mistrzyni Polski Seniorów w Sumo, w kategorii 50 kg.
 • Kacper Przystasz – 18 lat, KS Bystrzyca Seniorzy (piłka nożna) od sezonu 2020/2021 lider środka obrony drużyny seniorów KS Bystrzyca. Były gracz drużyn młodzieżowych Soccer Ropczyce i Błękitnych Ropczyce.
 • Daniel Szkotnicki – 33 lata, LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna), pozycja na boisku napastnik. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie seniorów LKS Pogórze. Jak przystało na napastnika wywiązuje się ze swoich obowiązków na boisku i strzela dużo bramek. Charakteryzuje się dobrym dryblingiem i umiejętnościami technicznymi, kreatywnością, współpracą z innymi zawodnikami, walecznością, zaangażowaniem, siłą fizyczną, umiejętnością wykańczania akcji. Jest bardzo ważnym ogniwem w drużynie seniorów.  Prywatnie wesoły i koleżeński w kontaktach z innymi osobami.
 • Joanna Włodarczyk – 32 lata, KS Marba Sędziszów Małopolski, przygodę z siatkówką rozpoczęła w wieku gimnazjalnym w klubie Błękitni Ropczyce pod okiem trenera Janusza Skałuby. Kolejne dwa lata spędziła w Łańcucie gdzie miała okazję trenować z pierwszoligowymi zawodniczkami, tam też z trenerem Bogdanem Dudkiem odniosła pierwsze sukcesy zajmując 4, 6 miejsce w Polsce, a także reprezentowała województwo w ogólnopolskich turniejach. Następnie trafiła do klubu Extrans Patria Sędziszów Małopolski, gdzie w pierwszym sezonie awansowały do II ligi. Po 4 latach wyjechała na sezon do Tomaszowa Lubelskiego, skąd wróciła do Sędziszowa, tym razem do Marby.
Talent roku:
 • Antonina Dłużeń 13 lat, KS Akrobatyka Ropczyce. Młoda akrobatka trenująca od 4 lat w ropczyckim klubie, jej występy zostały nagrodzone powołaniem do kadry narodowej.
 • Robert Filipek 16 lat, KS Bystrzyca Młodziki (piłka nożna) kapitan drużyny juniorów młodszych KS Bystrzyca. W wieku 15 lat zadebiutował w seniorskiej drużynie.
 • Karol Królikowski 15 lat,  KS Rega MX Team Ropczyce (Moto Cross). Mistrz Polski Cross Country i vice Mistrz Polski Enduro.
 • Patryk Ochab – 13 lat,  zawodnik Kaskady Ostrów-Kamionka drużyny trampkarzy. Gra na pozycji obrońcy, umiejętnie włączając się w akcje ofensywne. Ambitny i waleczny.
 • Dominik Siwiec – 20 lat, student Ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Kolarstwo trenuję od kilku lat, największe sukcesy to zwycięstwo w wyścigu Majka Days 2018 i 2019,  awans do finału ogólnopolskiego wyścigu Elite Race, udział w Mistrzostwach Polski Masters 2020. Największy sukces- zwycięstwo w Orlen Lang Team Race 2020 w Rzeszowie.
 • Kacper Toton 13 lat, Akademia Tenisa Stołowego Bingo Ropczyce.Młody tenisista zajmujący III miejsce w krajowym rankingu tenisa stołowego w kategorii Młodzik, Mistrz Polski w grze podwójnej i brązowy medalista w grze pojedynczej.
 • Anna Trałka – 13 lat, zawodniczka młodzieżowych grup piłkarskich w LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie oraz UKS Wielopole. Od lat reprezentuje Kluby z Wielopola Skrzyńskiego oraz swoją szkołę podstawową na zawodach piłkarskich, tenisowych oraz lekkoatletycznych na etapie powiatowym oraz wojewódzkim. Miła, uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia osoba, która swoją przyszłość wiąże z piłką nożną.
 • Jan Ziemiński 18 lat, (piłka nożna) wychowanek klubu LKS Olchovia. Młody, ale z bardzo dużym doświadczeniem, występujący na pozycji bocznego obrońcy, ma potencjał na dobrego piłkarza.
Trener roku:
 • Sławomir Hebda – 28 lat, (piłka nożna) trener UEFA B, od sezonu 2020/2021 trener drużyny seniorów KS Bystrzyca oraz drużyny Orlik U-10 MULKS Pustynia. We wrześniu 2020 odbył staż trenerski w ekstraklasowym RKS Raków Częstochowa.
 • Tomasz Józefacki 41 lat, Extrans Sędziszów Małopolski (piłka siatkowa),jako zawodnik z sukcesami występował na parkietach Plus Ligi w drużynie Asseco Resovii Rzeszów, z którą w 2011 roku sięgnął po brązowy medal rozgrywek. Grał jeszcze m.in. w Effectorze Kielce, AZS-ie Olsztyn czy za granicą w takich klubach, jak Panathinaikos Ateny (Grecja), Narbonne Volley (Francja) oraz Pribram (Czechy). Z klubem z Sędziszowa Małopolskiego związany od sezonu 2017/2018, najpierw jako grający trener. Od dwóch sezonów koncentruje się już tylko na roli szkoleniowca. W sezonie 2019/2020 zdobył z zespołem 3. miejsce w rozgrywkach II ligi.
 • Marek Kanach 59 lat, UKS Piast Wolica Piaskowa Sędziszów Małopolski (piłka nożna),trener z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowiec który z klubem pisze nową historię i wywalczył 2 awanse w ostatnich 2 latach, z Piastem związany od 7 lat, lubiany i szanowany szkoleniowiec z odpowiednim warsztatem i dorobkiem sportowym.
 • Tomasz Kozioł – 46 lat, LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna), z klubem z Wielopola Skrzyńskiego związany od ponad 30 lat,  jako zawodnik grup młodzieżowych, seniorskich, a później jako trener. Obecnie prowadzi drużynę seniorów LKS Pogórza z Wielopola Skrzyńskiego, która w rozgrywkach A- klasowych  sezonu 2020/21 zajmuje pierwsze miejsce z dużymi szansami na awans do klasy okręgowej. Trener z dużą charyzmą i doświadczeniem oraz osiągnięciami w pracy szkoleniowej z młodzieżą jak i dorosłymi. Jego wychowankowie reprezentują barwy Pogórza, a także wielu innych klubów piłkarskich  w powiecie i województwie, Członek Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy.
 • Szymon Majcher – 22 lata, (piłka nożna) trener drużyn młodzieżowych Kaskady Ostrów-Kamionka trampkarzy i żaków. Dzięki jego zaangażowaniu i indywidualnemu  podejściu do każdego zawodnika, każda z prowadzonych drużyn bardzo szybko czyniła duże postępy.
 • Regina Małek 29 lat, KS Akrobatyka Ropczyce.Trenerka Ropczyckich  Akrobatek, z którymi święci wiele sukcesów na zawodach ogólnopolskich i Mistrzostwach Polski.
 • Stanisław Pieczonka 42 lata, KS Błękitni Ropczyce (siatkówka).Trener siatkarzy KS Błękitni Ropczyce, występujących na II-ligowych parkietach.
 • Ryszard Prokop 60 lat, LUKS Syrena Gnojnica Wola (sumo).Trener i Prezes klubu z Gnojnicy, wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata.
 • Jakub Słomski  – 46 lat, w klubie MLKS Lechia Sędziszów Małopolski (piłka nożna) pracuje od 2018 roku, objął drużynę w trudnym kryzysowym momencie. Swoją wiedzą, doświadczeniem i kulturą osobistą wraz z zawodnikami doprowadził do wygrania ligi okręgowej i awansu do IV ligi .
Działacz roku:
 • Marek Bączkowski 59 lat, UKS „Płomień” Zagorzyce (piłka nożna), współzałożyciel  klubu, który powstał w 2003 r. Od tego czasu pełni nieprzerwanie funkcję Prezesa Klubu. Klub uczestniczy w rozgrywkach piłki nożnej organizowanych przez PZPN w Rzeszowie PPN Dębica. W w/w rozgrywkach uczestniczą dwie drużyny seniorów i juniorów. Drużyna seniorów w 2020 r. uzyskała po raz trzeci awans do klasy okręgowej. Dzięki staraniom także Prezesa klubu obecnie zmieniły się warunki socjalne , czynione są też starania na dalsze inwestycje.
 • Łukasz Bieszczad 42 lata, SP Soccer Ropczyce (piłka nożna).Działacz, jeden z założycieli i trener w Szkółce Piłkarskiej Soccer Ropczyce .
 • Arkadiusz Chorąży 51 lat, MLKS Lechia Sędziszów Małopolski  (piłka nożna), z klubem związany od 1996 roku. Kierownik drużyny, członek zarządu, pasjonat.Postać „ikona”, bez której trudno sobie wyobrazić Lechię Sędziszów .
 • Robert Dłużeń – 43 lata, Kaskada Ostrów-Kamionka (piłka nożna) wieloletni zawodnik, a obecnie członek zarządu klubu Kaskada Ostrów-Kamionka. Wspiera finansowo drużyny młodzieżowe w zakresie zakupu sprzętu i innych kosztów związanych z ich funkcjonowaniem.
 • Waldemar Galas – 37 lat, LKS Pogórze w Wielopolu Skrzyńskie (piłka nożna), obecnie Wiceprezes Zarządu LKS Pogórze w Wielopolu Skrzyńskim. Od kilku lat pełni funkcje kierownika drużyny seniorów, z której wywiązuje się wzorowo. Poświęca każdą wolną chwilę na działalność sportową i prawidłową działalność klubu. Charakteryzuje go pracowitość, zaangażowanie, profesjonalizm i bezinteresowność.  
 • Przemysław Kulig 31 lat, MKS Błękitni Ropczyce (piłka nożna),Prezes piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Błękitni Ropczyce.
 • Aleksander Sidorczuk – 64 lat, LKS Olchovia (piłka nożna) jest Prezesem i jednocześnie trenerem klubu LKS Olchovia, bardzo zaangażowanym w jego działalność. Klub w dużej mierze zawdzięcza mu to, iż gra na poziomie klasy okręgowej.
 • Robert Stefański lat 53, od dzieciństwa związany z sędziszowskimi szachami, założyciel Towarzystwa Szachowego Skoczek Sędziszów Małopolski w roku 2011, którego do dziś jest Prezesem. W ciągu dziesięciu lat działalności w drużynowych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim klub reprezentuje się w ligach piątej, czwartej i najwyższej trzeciej, natomiast najsilniejsza drużyna w roku 2020 uzyskała historyczny awans do pierwszej ligi centralnej. Wychowawca kolejnych pokoleń młodych adeptów gry szachowej, licencjonowany instruktor szachowy, organizator wielu zawodów szachowych i turniejów międzynarodowych. W roku 2019 współorganizator Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których startowało ponad 1400 zawodników, aktywny sędzia szachowy i zawodnik.
 • Krzysztof Waszczuk 54 lata, KS Błękitni Ropczyce (piłka siatkowa), wieloletni działacz, obecnie Prezes klubu Błękitni Ropczyce.
Drużyna roku:
 • Extrans Sędziszów Małopolski – piłka siatkowa, zespół z Sędziszowa Małopolskiego występuje na szczeblu centralnym PZPS, w siatkarskich rozgrywkach II ligi mężczyzn. Od 2019 roku, drużyna gra pod szyldem „Extrans” i od tego czasu zaliczana jest do czołówki zespołów w lidze. Sezon 2019/2020 był najlepszym w historii klubu. Ekipa prowadzona przez Tomasza Józefackiego znalazła się na podium rozgrywek, zajmując ostatecznie 3 miejsce.
 • KS Akrobatyka Ropczyce klub mający w swoich szeregach reprezentantki Polski, odnoszący sukcesy na arenach Polskich i Międzynarodowych.
 • KS Kaskada Ostrów-Kamionka piłka nożna,drużyna seniorska występujący w klasie A Podokręgu Dębica, zajmująca 7 pozycję w tabeli na 19 drużyn po rundzie jesiennej. Drużyna opiera się na zawodnikach z terenu gminy Ostrów, stawiająca na młodych wychowanków. W rundzie jesiennej 2020 r. zadebiutowały roczniki do 2005 r.
 • MLKS Lechia Sędziszów Małopolski –piłka nożna, drużyna seniorów Lechii, w której 99% to wychowankowie klubu, po 10 latach wywalczyła ponowny awans do IV ligi. W rozgrywkach tych na razie grają ze zmiennym szczęściem ambitnie walcząc o utrzymanie w lidze.
 • LKS Olchovia – piłka nożna, drużyna występująca od kilku lat w klasie okręgowej, jak na wiejskie warunki osiąga dobre miejsca na koniec każdego sezonu.
 • LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie – drużyna seniorów piłka nożna, lider rozgrywek A-klasowych sezonu 2020/21  grupy dębickiej. Zgrany kolektyw zawodników. Od  lat czołowa  drużyna w A- klasowych rozgrywkach grupy dębickiej.
 • MKS Błękitni Ropczyce piłka nożna.Seniorska drużyna Błękitnych występująca w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej.
 • REGA MX Team Ropczyce – moto cross Istniejący od 3 lat klub motocrossowy, którego reprezentanci stawali na podium w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej, w zawodach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.
 • UKS PIAST Wolica Piaskowa Sędziszów Małopolski – piłka nożna, klub z tradycjami sięgającymi 1946 r., reaktywowany w 2011, w dwóch ostatnich sezonach zaliczył dwa awanse, najpierw do klasy, a później historyczny pierwszy awans do Ligi okręgowej, stawiający na rozwój młodzieży ale również dbający o historie i posiadający grupę oldboi.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
3 lat temu

Najdziwniejsze jest to, że nigdzie wcześniej nie było podanej informacji o zglaszaniu kandydatów. Do teraz nawet nie wiem jak kogokolwiek zgłosić do tego plebiscytu bo nigdzie nie ma o tym zmianki. A na naszym terenie jest kilku sportowców naprawdę wartych uwagi co osiągnęli dużo więcej w 2020 roku niż połowa kandydatów w tym plebistycie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x