Daniel Obajtek

Pierwszy potwierdzony przypadek zakażeniem KORONAWIRUSA w powiecie ropczycko-sędziszowskim

W województwie podkarpackim odnotowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem- poinformowała dzisiaj około godz. 13:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie to:

  • młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego, która znajduje się w ścisłej kwarantanna,
  • kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego, hospitalizowana.

Jak informuje starosta powiatu W. Darłak: Zakażona osoba wróciła z Wielkiej Brytanii i poddała się 14 dniowej kwarantannie domowej. W przedostatnim dniu odbywanej kwarantanny poczuła się gorzej. Pobrano od niej próbki do badań, które niestety wyszły pozytywne.

Kobieta jest w wieku pomiędzy 30 a 40 lat – informuje starosta.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Koper
Koper
4 lat temu

U mnie w pracy goście gadali, że w majstrze ją kamery nagrały, ale nie wiem na ile to prawda, bo ludzie nieraz dodają swoją historię i przekręcają. Niemniej uważam, że jeśli takie coś byłoby faktem, to pomijająć kwestię oczywistej kary, plus ewentualne pozwy cywilne osób narażonych na zakażenie lub nie daj Boże zakażonych, powinno to być upubliczniane, aby osoby które były wtedy w majstrze mogły same podjąć kwarantannę, a przez to i ostrzec tych, którzy z kolei z nimi miały kontakt. Takie działanie w rzeczywisty sposób ograniczyłyby rozprzestrzenianie się pandemii. A tak to nikt nic nie wie i zaraza kwitnie. Tak nawiasem mówiąc,wiele osób to bezmyślne, lekkomyślne istoty, zamiast zrozumieć powagę sytuacji, robią sobie żarciki z “kłoronowirusa”. To jednak do czasu jak kilka osób w powiecie umrze, to będą kwiczeć. Chociaż niektóre osobniki mają głupotę w genach, a to już ciężki temat.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Koper

Pierwszy sensowny komentarz. Popieram

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Na spotted Sędziszów ją zidentyfikowano jako osobę która w czasie kwarantanny robiła zakupy w rożnych sklepach. Ktoś wie coś na ten temat?

Wojciech
Wojciech
4 lat temu

I mam nadzieję że służby sprawdza dokładnie to jej siedzenie w domu i przykładnie zostanie ukarana max kara przewidziana

Ss
Ss
4 lat temu

Z jakiej miejscowości?

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Powiat tarnowski to chyba nie Podkarpacie

Brutus
Brutus
4 lat temu

Powiat tarnowski nie jest w podkarpackim. Znowu coś pomylili…

trackback

[…] Pierwszy potwierdzony przypadek zakażeniem KORONAWIRUSA w powiecie ropczycko-sędziszowskim […]

8
0
Would love your thoughts, please comment.x