Orzech promocje

Areszt dla sprawców pobicia

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu ciosy pięściami w twarz i kopiąc go w głowę. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu, dwóch agresorów najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, natomiast wobec trzeciego prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę po godz. 23, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w miejscowości Niedźwiada. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony, wracając do domu, został napadnięty przez trzech młodych mężczyzn, którzy wysiedli z przejeżdżającego obok niego pojazdu.

Napastnicy, najpierw zadawali mu ciosy uderzając go pięciami w twarz, a gdy pokrzywdzony się przewrócił, zaczęli kopać go w głowę. Dodatkowo jeden z nich zabrał telefon pokrzywdzonemu. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali sprawców pobicia. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Ropczyce w wieku 21, 23 oraz 27 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu pobicia, a jednemu z nich także kradzieży telefonu. Podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do winy. Decyzją sądu 21 oraz 23-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Wobec trzeciego sprawcy Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wszystkim grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 lat temu

To jak dostaną już wyroki pewnie po roku w zawiasach, proponuję pokrzywdzonemu dodatkowo naleźć dobrą firmę prawniczą i zasądzić od tych buraków po 150 tys ods:kodowania od każdego z tych debili, a jeżeli ich tatusiowie, którzy uchowali takie coś są majętni, to nawet po 300 tys zł. No i proces niech będzie prowadzony na neutralnym gruncie żeby to odniosło skutek.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x