Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nielegalne uprawy MARIHUANY zlikwidowane. Jedna z nich w Lubzinie!

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zlikwidowali dwie nielegalne uprawy marihuany. Plantacje zlokalizowane były na terenie powiatów ropczycko – sędziszowskiego i dębickiego. Sześć osób usłyszało w tej sprawie zarzuty.

W poniedziałek policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że na terenie miejscowości Lubzina znajduje się nielegalna uprawa marihuany. Funkcjonariusze pojechali na wytypowaną posesją, aby potwierdzić posiadane informacje. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W jednym z opuszczonych budynków funkcjonariusze ujawnili doniczki, w których rosło 18 krzewów konopi.

Funkcjonariusze postanowili obserwować posesję. Po kilkudziesięciu minutach na jej teren weszło trzech młodych mężczyzn, którzy poszli w miejsce uprawy roślin. Policjanci zatrzymali 20 i 26-letniego mężczyznę, natomiast trzecia osoba oddaliła się z posesji. Funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość. 21-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Ropczyce.

Kolejnym miejscem, gdzie uprawiano konopie była działka położona na terenie miejscowości Paszczyna. We wtorek policjanci przeszukali jej teren. Wśród gęstej roślinności zostało ujawnione kilka roślin konopi indyjskich. Taka lokalizacja miała uchronić uprawę przed zdemaskowaniem.

Do sprawy zostały zatrzymane kolejne trzy osoby. Byli to 25-letni mieszkaniec gminy Dębica, 25-letni mieszkaniec gminy Ostrów oraz 26-letnia mieszkanka gminy Dębica. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn zabezpieczono ponad 17 gramów suszu roślinnego. Badanie wykazało, że była to marihuana.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Wobec 20 i 26-letniego mieszkańca gminy Ropczyce oraz 25-letniego mieszkańca gminy Dębica, Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x