Orzech promocje

“Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” – czyli wystawa plenerowa na ogrodzeniu PCEK w Ropczycach

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach prezentuje wystawę przygotowaną przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego.

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Ekspozycja „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.

Wystawa rozmieszczona jest na ogrodzeniu PCEK w Ropczycach wzdłuż ulicy Mickiewicza. Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” będzie prezentowana do 20 października 2020 r.

Ta plenerowa wystawa w Ropczycach została zrealizowana jako zapowiedź i zaproszenie do udziału w KOLEJNYCH wydarzeniach realizowanych przez PCEK we wrześniu i październiku w ramach projektu BOHATEROWIE 1920 R. Z POWIATU ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIEGO.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x