Daniel Obajtek

Nie żyje kobieta zakażona z powiatu ropczycko-sędziszowskiego

Aktualizacja z dn. 13.09:

Z naszym serwisem skontaktowała się wnuczka zmarłej 92-letniej kobiety z powiatu ropczycko-sędziszowskiego i jak się okazuje kobieta zmarła w Szpitalu w Dębicy, a nie w sędziszowskim szpitalu jak podano we wczorajszym (12.09.2020r.) raporcie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Oczywiście skontaktowaliśmy się Rzecznikiem Prasowym rzeszowskiego sanepidu, który potwierdził, że wkradł się błąd ludzki i zostanie to sprostowane w poniedziałkowym komunikacie. Jak informuje pani rzecznik, w komunikacie będzie zawarte, że omyłkowo podana została lokalizacja szpitala w Sędziszowie Młp., a chodziło o Szpital w Dębicy.

Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19.

WSSE w Rzeszowie poinformowała, że w dniu 10 września br. w  Szpitalu w Sędziszowie Młp. zmarła pacjentka z wynikiem potwierdzonym (92-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego) – bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19. Pacjentka zmarła w Szpitalu w Dębicy.

Dziś także WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 39 osobach, które są zakażone koronawirusem na Podkarpaciu, wśród których 8 jest z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (7 kobiet i 1 mężczyzna).

W powiecie ropczycko-sędziszowskim:
  • 59 os. łącznie zakażonych,
  • 38 aktualnie zakażonych,
  • 21 os. wyzdrowiało,
  • 1 os. zmarła – bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19.
  • 793 os. przebywa na kwarantannie (nadal to największa liczba na terenie woj. podkarpackiego).
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Nie żyje kobieta zakażona z powiatu ropczycko-sędziszowskiego […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x