Orzech promocje

APEL DO OZDROWIEŃCÓW O ODDAWANIE OSOCZA

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą o oddanie osocza  przez ozdrowieńców. Mogą to być osoby w wieku od 18 do 65 lat, które przechorowały Covid-19 (potwierdzony testem), bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2v (potwierdzone testem lub wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe. Musi minąć co najmniej 28 dni od zakończenia objawów albo 18 dni od zakończenia izolacji.

Osocze to zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Osoba, które chce oddać osocze musi spełniać kryteria zawarte w przepisach prawnych określających wymagania ogólne dla dawców krwi i jej składników. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie www.rckk.rzeszow.pl

Wstępna kwalifikacja przeprowadzana jest telefonicznie bądź mailowo – szczegóły na plakacie poniżej.

źródło grafikii: PUW w Rzeszowie

zdjęcie główne: PIXABAY

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patriota
Patriota
3 lat temu

Chciałbym oddać osocze, ale pani z którą rozmawiałem była b. niegrzeczna i nagadała dużo nieprzyjemnych informacji nastwarzała problemów, że nie wiem czy mam możliwośc i “siłę” pokonać te trudności.

Anna
Anna
3 lat temu

Czy w wieku 64 po przejsciu koronawirusa mozna oddac krew bedac cukrzykiem?

Oppp
Oppp
3 lat temu

Tak bardzo potrzeba tego osocza, księżniczki wydłużyły godziny pracy AŻ O 1 H. Mnie mogą pocałować wiadomo gdzie. Mam grupę B- ( jedna z najrzadszych) i latami do mnie wydzwaniali i pisali SMS żebym przyszedł oddać krew. Przyszedłem kiedyś o 13, to mnie wywalili za drzwi, bo za późno. To jest kpina, żeby w wojewódzkim centrum krwiodastwa, w kraju, w którym jest rejonizacja krwi, ośrodek był czynny do 14 (zawsze, bez jednego dnia choćby do 17). Wolę jeździć do Krakowa, tam czynne dużo dłużej i człowiek nie musi się czuć jak nieproszony.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x