Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jechał pomimo sądowego zakazu i do tego przekroczył prędkość o 53 km/h

Z surowymi konsekwencjami musi liczyć się 20-latek zatrzymany do kontroli drogowej w Wielopolu Skrzyńskim. Młody mężczyzna, nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h, to jeszcze kierował audi, mimo sądowego zakazu. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego odpowie nie tylko za popełnione przestępstwo, ale także wykroczenia.

W miniony piątek, około godz. 19, policjanci ruchu drogowego, którzy tego dnia pełnili służbę w Wielopolu Skrzyńskim, zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się samochód. W terenie zabudowanym kierujący audi jechał o 53 km/h za szybko. Oprócz kierowcy samochodem podróżowało jeszcze troje pasażerów. Żadna z osób nie korzystała podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że 20-latek kierujący audi ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do 2024 roku.

20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego za popełnione przestępstwo i wykroczenia poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Jedzenie na dowóz wynos

Przypominamy!

Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat. Za złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “Jechał pomimo sądowego zakazu i do tego przekroczył prędkość o 53 km/h

  • 16 listopada 2020 o 12:27
    Permalink

    We wszystkich tego typu sprawach redakcje piszą co grozi delikwentowi. Może chociaż u was poczytam jakie zapadały prawomocne wyroki w podobnych do tego sprawach i po jakim czasie od zdarzenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *