Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

11 mln zł dla “prawie” wszystkich samorządów z powiatu ropczycko-sędziszowskiego

11 milionów na inwestycje lokalne trafi do gmin i powiatu ropczycko-sędziszowskiego w ramach kolejnego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To druga tura bezzwrotnego wsparcia, które samorządy będą mogły przeznaczyć na konkretne inwestycje. Po to, aby nie zostały one zatrzymane przez problemy wywołane koronawirusem.

Podczas letniej odsłony programu środki przydzielano regionom algorytmicznie. Wówczas wszystkie gminy i powiat uzyskały rządowe wsparcie, w tym gmina Ropczyce, która teraz nie otrzymała wsparcia. Próbowaliśmy się skontaktować z burmistrzem Ropczyc o komentarz i z pytaniem czy składali wniosek, niestety nie udało się przed publikacją artkułu.

Aktualizacja g. 13: Mamy informację w sprawie złożonych wniosków przez Gminę Ropczyce. Jak poinformował RRS24 z-ca burmistrza Marek Misiura, gmina Ropczyce złożyła dwa wnioski na łączną kwotę ponad 30 mln złotych:

  • jeden z nich był na Budowę szkoły podstawowej wraz z infrastrukturą na os. Witkowice kwota wnioskowana dotacji to około 30 mln 500 tys. złotych. 
  • drugi wniosek dotyczył Kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy Ropczyce (nowe, ekologiczne i energooszczędne)kwota wnioskowana dotacji 4 mln 300 tys. zł.

Niestety oba nie zostały rozpatrzone pozytywnie. W ocenie burmistrza oba były przygotowane w sposób właściwy i prawidłowy.

Tablica Firm

W ramach kolejnej odsłony Rządowego Funduszu Inwestycji jednostki samorządu terytorialnego mogły wnioskować o środki na konkretne zadanie. Nabór tych wniosków trwał do 30 września 2020 roku.

Poniżej przedstawiamy ile środków i które samorządy z naszego regionu otrzymały wsparcie (pozytywnie rozpatrzone wnioski).

Powiat ropczycko- sędziszowski – 3,5 miliona
  • Przebudowa kotłowni gazowej, budowa instalacji fotowoltaicznej oraz modernizacja inst. solarnej w budynku Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp. Istniejąca kotłownia gazowa ze względu na niską sprawność eksploat. oraz projektowaną rozbudowę wymaga przebudowy. Celem inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej, ograniczenie kosztów zakupu energii oraz zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Planowane przedsięwzięcie posiada pełną gotowość do realizacji
  • Przebudowa i termomodernizacja budynku DPS w Rudzie. Celem inwestycji jest: poprawa standardu energetycznego budynku, stworzenie odpowiednich warunków mikroklimatu w pomieszczeniach, poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Planowane przedsięwzięcie posiada pełną gotowość do realizacji
Gmina Iwierzyce – 2 miliony
  • Rozbudowa istniejących szkół podstawowych w miejscowości Nockowa oraz Olchowa, gm. Iwierzyce. W ramach rozbudowy w Nockowej wybudowane zostaną następujące pomieszczenia: przedszkole 2 oddziałowe, 2 sale lekcyjne, sanitariaty, kuchnia i jadalnia. Zaś w Olchowej pełnowymiarowa sala gimnastyczna o wymiarach 24x12m oraz wysokości min. 7m oraz sanitariaty, natryski oraz szatnie. Projektowana rozbudowa służyć będzie celom edukacyjnym oraz poprawie warunków sanitarnych.
Gmina Ostrów – 2,5 miliona
  • Przebudowa, rozbudowa, termomodernizacja oraz wykonanie zabezpieczeń przeciwpowodziowych i ppoż. w obiekcie Szkoły Podstawowej w Kamionce – Gmina Ostrów, w tym m.in. wymiana dachu szkoły, ocieplenie elewacji z wymianą stolarki, przebudowa i wyposażenie istniejących pomieszczeń, odwodnienie terenu szkoły, ogrodzenie, parkingi, instalacje do wykorzystania energii odnawialnej, poprawa stanu bezpieczeństwa szkoły w pasie.
Gmina Sędziszów Młp. – 2 miliony
  • Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej poza terenem aglomeracji na obszarze gminy Sędziszów Małopolski w miejscowości Będziemyśl poprzez: – budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompowniami i zasilaniem energetycznym dla miejscowości Będziemyśl, – budowę stacji uzdatniania wody z instalacjami i urządzeniami budowlanymi.
Gmina Wielopole Skrzyńskie – 1 milion
  • Zadanie polega na budowie 6,3 km sieci wodociągowej w Broniszowie, Gliniku i Wielopole Skrz., oraz ujęcia wody, 300 mb sieci przesyłowej i modernizacji stacji uzdatnia wody w Broniszowie. Planujemy także montaż 29 hydrantów zapewniających ochronę p.poż. mieszkańcom obszaru objętego inwestycją. Przedsięwzięcie zapewni stały dostęp do dobrej jakości wody dla dodatkowych 60 gospodarstw domowych, Szkół Podst. w Broniszowie, Gliniku i Wielopolu Skrz., Przedszkola i Żłobka w Wielopolu Skrz.
Jedzenie na dowóz wynos

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PSL rządzi
PSL rządzi
3 lat temu

Na tyle lat rządzenia dopiero raz nie
dostali kasy.I przez ten jeden raz gnoicie ich A gdzie wszystkie inne zasługi tego nikt nie widzi.?

Abra
Abra
3 lat temu

I znowu będą się nowymi furami wozić i żyć jak władcy świata. A człowiekowi nie pomogą. ;(

obiektywny
obiektywny
3 lat temu

W samorządzie liczy się skuteczność, utyskiwanie, że się nie dostało pieniędzy i zwalanie winny na wszystko i wszystkich dookoła jest nie w porządku. Z reguły jest tak, że Ci którzy mówią, że to polityczne, sami jakby mieli decydować to by właśnie tego klucza użyli – taka prawda.

0909
0909
3 lat temu

Prawie wszystkie ” niepokorne” samorządy nie dostały dofinansowania m.i.n.Warszawa,Gdańsk , Kielce, Wrocław, Biłgoraj ,Lublin a nie że w Ropczycach nie umieją wniosku napisać 😠

Ropczycanin
Ropczycanin
3 lat temu
Reply to  0909

Nie wiesz co napisać. Kłamca daleko nie zajdzie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  0909

Koń który zamiast iść do przodu ciągnie do tyłu zawsze dostaje batem.

lol
lol
3 lat temu

Ropczyce już dawno umarły pod wodzą jednego i tego samego obozu, ale spokojnie, już w następnych wyborach przejdziecie do historii. Pożegnajcie się już ze wszystkimi, tak jak my żegnamy się z wieloma inwestycjami- Lidlem, kanalizacją, szkołą, oświetleniem ulicznym- po co chcecie je remontować jak i tak nie świeci? Ewidentnie wniosek na budowę szkoły przestrzelony! 30 milionów? Kto wam to da? Inni po milionie, dwa… a tu 4 i 30! Nie za dużo? Całe miasto czeka już tylko na koniec kadencji tego człowieka, wszyscy o tym zaczęli głośno mówić, w końcu! Czekamy na nowego gospodarza, który posprząta ten bajzel, ureguluje rzekę, zaświeci światło, posprząta miasto, segregacja odpadów, a nie tylko narzekanie, współpraca a nie podziały, wybuduje nowy dworzec, szkołę muzyczną, duże płatne parkingi, wprowadzi coś dla młodzieży, rowery miejskie, wysprząta przystanki, zadaszy trybuny na stadionie, wybuduje park miejski, pozwoli prywatnym deweloperom budować obiekty kubaturowe, a miasto wkroczy na ścieżkę rozwoju! Spokojnie, wasz koniec jest bliski!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  lol

to wy chcecie robocopa a nie czlowieka

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  lol

A kto buduje najwyższy blok w Ropczycach? Przecież deweloper. Gmina odpowiada za regulację rzek? A od kiedy? Czy to decyzja gminy czy przyjdzie do Ropczyc Lidl? Przecież mamy wolny rynek póki co i gmina nie ma nic do gadania. Rower miejski- poważnie? Ważniejszych potrzeb nie ma? Zanim coś napiszesz pomyśl

lol
lol
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Mało wiesz, oj mało wiesz…Gmina sprzedała teren deweloperowi, bo sama tych inwestycji nie dałaby rady udźwignąć, a obecnie budowane bloki TBS- wyłącznie pod warunkiem uzyskania kredytu. Dopytaj o punkt z programu wyborczego Bujaka: Asfalt do domu, mówi Ci to coś? Gmina nieskutecznie zabiega o regulację u Wód Polskich, może ktoś zrobi to skuteczniej? Gmina nie ma nic do gadania w sprawie budowy Lidla? Nic znowu nie wiesz? Konsorcjum z Mielca chciało budować Lidla, ale już zdążyli zrobić problemy! Rower miejski? To co jest bardziej potrzebne? Młodzież stąd ucieknie i miasto przestanie się rozwijać już całkowicie… A nowe zakłady produkcyjne i zakłady pracy? Też gmina nie ma na to wpływu… ojj… wstawaj, pora się obudzić!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  lol

Burmistrz i wiekszościowy samarząd na bazie PSL już nic nie jest w stanie dla gminy nowego zrobić, oby nie skończył kadencji tak jak jego mocodawcy których tak dumnie do Ropczyc sprowadzał typu Marszałek Korapyta, poseł Bury, minister Ciesielski którz siedzą albo mają zarzuty prokuratorskie.
Nawet poseł Gawlik i Premier Buzek nie pomógł.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Zamiast rozbudowywać szkołe w nockowej… Może wójt powinien w końcu zrobić kanalizację we wsi… Bo na obietnicach się zakończyło….

Mav
Mav
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Gmina Ropczyce powinna wybudować wysypisko śmieci na swoim terenie a nie być zależnym od innych gmin i póżniej narzekać że ceny za odpady rosną,ale do takich inwestycji potrzebny jest dobry menedżer .

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Mav

Mosz psa? Jeśli tak to bidny ten pies. Pozdrawiam

Mieszkaniec Ropczyc
Mieszkaniec Ropczyc
3 lat temu

Nie mieści mi się w głowie kto takie wnioski stworzył w gminie Ropczyce. Wszędzie jakieś drobne prace a tutaj budowa szkoły za 30 mln ! Nie mówię już o dofinansowaniu oświetlenia bo to jest już szczyt. Jest tyle innych palących inwestycji ( rozbudowa wodociągów, kanalizacji na nowych osiedlach) to ktoś napisał wniosek o oświetlenie które i tak jak się jedzie rano do pracy to nie świeci.
Niestety gmina przestała się rozwijać.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Oczywiście że gmina Ropczyce tkwi w marazmie podstawowe obiekty użyteczności zaniedbane chociażby cmentarz komunalny zakrzaczony i zachaszczony bez ogrodzenia od strony wschodniej i południowej w chaszczach wysypisko i spalanie pozostałosci,parking na 10 aut, targowisko miejskie z epoki pierwotnej,inni już dawno to zrobili miały być nowe szatnie na stadionie , przebudowa dworca z konsorcium z Lidlem i co,Wielopolka w centrum pełna śmieci. Gdzie gospodarz.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Samorząd ropczycki protestuje w wielkich sprawach: budżety europejskie -gaszenie świateł. Duża polityka się liczy. Szkoda, że mieszkańcy stali się zakładnikami tej sytuacji. Widać, że Burmistrz nie dogaduje się ani z Marszałkiem ani ze Starostą, a mieszkańcy cierpią.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Mieszkańcy cierpią przez stronniczość ale wielkiego starosty..

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Jak się może dogadywać skoro popiera obóz zdrady i zaprzaństwa.
Wielka porażka miasta i gminy.

0909
0909
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

No to zróbmy PZPR ( lub PiS jak kto woli ,) i będzie choć jak widać już jest kto nie z nami ten przeciwko nam

Mieszkaniec Śródmieście
Mieszkaniec Śródmieście
3 lat temu

Burmistrz Ropczyc zawiódł po raz kolejny mieszkańców Witkowic i Pietrzejowej.
W programie wyborczym, który prezentował przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, podał wyraźnie w rozdziale II pt. DZIECI I MŁODZIEŻ NASZYM PRIORYTETEM, że będzie budował szkoły m.in. w Witkowicach. Dziś jest zrobiony projekt i gotowe pozwolenie na budowę. Cały proces poprzedził wykup działki przez gminę pod inwestycję. Dziś słyszę od radnego SiG, że mieli dziś komisję i Burmistrz szkoły nie wybuduje bo to wszystko co mógł zrobić. Będzie starał się uzyskać pieniądze z zewnątrz w II turze ale kiepska nadzieja. Mówicie samorządowcy, że na Waszym szczeblu nie ma polityki. Tu dopiero jest WIELKA POLITYKA, zagrywki. Jak województwo da na chodnik w Łączkach to gmina nie da. Zabawa w kotka i myszkę.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Tak projekt był, tylko Starosta sie do tego nie przychylił pozytywnie mhhh ciekawe czemu.

0909
0909
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Bo trzeba dać tym co są w słusznej opcji politycznej ,żeby pokazać jak z innych partii to nieudacznicy a Ci ze słusznej jak to super rządzą

trak
trak
3 lat temu

Z pana wpisu wynika, że burmistrz nie zawiódł. Szkoła na pewno jest drogą inwestycją, a jeśli gmina kupiła działkę i zapłaciła za projekt, ma pozwolenie na budowę, to gdzie zawiódł? Wszystkie gminne pieniądze na szkołę w Witkowicach, a co z innymi miejscowościami?

0909
0909
3 lat temu

Jak gmina Ropczyce dostanie jak to nie ta opcja polityczna ,trzeba się podlizywać to będzie

Mieszkaniec Gminy Ropczyce
Mieszkaniec Gminy Ropczyce
3 lat temu
Reply to  0909

Masz racje że nie ta opcja polityczna ale jestem ciekawy czy w ogóle złożyli wniosek, bo jeśli nie to ktoś powinien z urzędników polecieć w końcu za coś te pieniądze etatowe biorą, a to jest trochę pieniędzy które dla gminy by się przydały

0909
0909
3 lat temu

Tego nie wiem ale sprawdzić warto( jestem z gminy która dostała)

Mieszkaniec Gminy Ropczyce
Mieszkaniec Gminy Ropczyce
3 lat temu

Brawa dla Burmistrza Ropczyc i jego ekipy urzędników… Ktoś tu za długo siedzi na tym stołku dobrze że to jego ostania kadencja bo widać że się wypalił… Mam nadzieje że osoba która przyjdzie po nim będzie bardziej otwarta na ludzi i nowe pomysły

0909
0909
3 lat temu

To jest nagroda za wierną służbę ( przed wyborami było to doskonale widać) a nie pomoc dla samorządów

sąsiad
sąsiad
3 lat temu

nie martw się jak skończy mu się kadencja to będzie nieżle żył z mieszkaniu

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Hi dokładnie

mieszk_pow_dębickiego
mieszk_pow_dębickiego
3 lat temu

TU NIE MA NIC DO RZECZY MERYTORYKA ANI WYPALENIE!!! – jeśli wójt, burmistrz czy prezydent nie jest z PiS lub nie sympatyzuje – kasiory niet….. i proste przełożenie na przyszłe wybory – no przecież obecnie rządzący jest niezaradny – ŚWIŃSTWO!!!

32
0
Would love your thoughts, please comment.x