Orzech promocje

Znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy Policji

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach, postępowanie przeciwko Konradowi C. podejrzanemu o popełnienie przestępstw z art. 190 § 1 kk, art. 222 § 1 kk i art. 226 § 1 kk.

Do zdarzenia doszło w dniu 24 listopada 2020 roku w miejscowości Brzeźnica, kiedy to funkcjonariusze Policji podjęli, w związku z otrzymanym zgłoszeniem, interwencję dotyczącą kierowania samochodem przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości. Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż osobą tą jest Konrad C., który odmawiając poddania się badaniu w celu ustalenia stanu trzeźwości, zaczął zachowywać się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy Policji, znieważając ich słowami wulgarnymi, naruszając ich nietykalność cielesną poprzez m.in. zadanie uderzeń głową oraz kopanie w brzuch, a także kierując pod adresem funkcjonariuszy Policji groźby karalne.

Po zatrzymaniu w/w i ogłoszeniu mu zarzutów, Konrad C. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W stosunku do Konrada C. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji połączonego z obowiązkiem zgłaszania organowi dozorującemu o planowanych wyjazdach oraz z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. bez ich zgody.

Za zarzucone podejrzanemu Konradowi C. przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobra
Kobra
2 lat temu

Nie Wierzę !!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x